W Japonii powstają strefy wirtualnej rozrywki, których jedną z atrakcji będzie VR-owy automat z popularną grą Mario Kart.

Bandai Namco przygotowuje specjalną VR-ową wersję gry Mario Kart Arcade GP, która dostępna jest od dłuższego czasu w Japonii w formie automatów wystawianych w salonach arcade. Już wkrótce niektóre tego typu obiekty wzbogacą się o dedykowane grze platformy wyposażone w fotel, kierownicę oraz gogle HTC Vive.

O samej grze nie wiadomo na razie zbyt wiele poza tym, że podczas rozgrywki skorzystamy z urządzenia o nazwie Vive Tracker, akcesorium o szerokim zastosowaniu współpracujące zestawami SteamVR. W tym przypadku trackery posłużą jako punkt odniesienia dla power-upów będących częścią każdego wyścigu. Za ich pomocą możemy pokrzyżować plany naszym przeciwnikom lub otrzymać chwilowe usprawnienia zwiększające moc naszego pojazdu.

Jak możecie zauważyć na poniższym materiale Mario Kart Arcade VR GP będzie jedną z wielu gier VR, które pojawią się w japońskich salonach. Łącznie przygotowywanych jest 16 różnego rodzaju doświadczeń wirtualnej rzeczywistości, wśród których znajdziemy inne znane marski, m.in. Dragon Ball, Ghost in the Shell oraz Evangelion.

Tak prezentuje się VR Zone Shinjuku, powstająca strefa wirtualnej rozrywki w Tokio, która została niedawno po raz pierwszy zaprezentowana lokalnym dziennikarzom. Obiekt zainauguruje swoją działalność 14 lipca.