McDonalds 'Happy Goggles'

Happy Goggles – tak nazywa się nowa inicjatywa światowej sieci restauracji szybkiej obsługi McDonalds, dzięki której kupując zestaw Happy Meal otrzymamy wszystko co potrzebne do zbudowania mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości typu Google Cardboard. Co prawda na początek z takiej promocji skorzystają jedynie klienci szwedzkich placówek McDonalda, ale istnieje duża szansa, że inicjatywa wkrótce przyjmie charakter globalny.

W czerwcu 2014 roku byliśmy świadkami zaskakującej premiery gogli wirtualnej rzeczywistości wykonanych z kartonu. Odpowiedzialna za pomysł firma Google zaszokowała wówczas świat technologii udowadniając, że już za kilka dolarów można zbudować własne okulary VR. Projekt, który początkowo wielu uznało jako żart, okazał się sporym sukcesem.

Projekt jest na tyle tani, że firma McDonalds zdecydowała się dodawać go za darmo do każdego zestawu Happy Meal. Oprócz kanapki, frytek i napoju znajdziemy w nim wszystkie niezbędne części do zbudowania własnego headsetu Virtual Reality. I również nie jest to żart.

Podobnie jak w przypadku standardowych Cardboardów, do skorzystania z urządzenia wymagane będzie posiadanie smartfona oraz pobranie specjalnych aplikacji dla Virtual Reality. McDonalds (za pośrednictwem studia North Kingdom) przygotował także własną grę VR – Slope Stars.

Jeżeli akurat przebywacie w Szwecji, promocja dostępna będzie w trakcie najbliższych dwóch weekendów, w wybranych 14 lokalach na terenie kraju. Cena zestawu ‚Happy Meal VR’ wyniesie równowartość 4,10 $. Happy Goggles zostaną rozdane w liczbie 3,5 tysiąca egzemplarzy. Prawdopodobnie to jednak dopiero przymiarka przed ogólnoświatową akcją.