Firma NextVR jakiś czas temu poinformowała o nawiązaniu współpracy z amerykańską telewizją Fox Sports. Już w najbliższy piątek będzie można zobaczyć jej efekty, bowiem po raz pierwszy w historii przeprowadzona zostanie bezpośrednia transmisja z meczu Bundesligi na gogle wirtualnej rzeczywistości. Niestety przekaz udostępniony zostanie tylko na terenie niektórych krajów.

Użytkownicy mobilnych gogli Samsung Gear VR będą mogli obejrzeć piątkowy mecz otwierający nowy sezon niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Werderem Brema. Transmisja z zawodów zawierać będzie komentarz w języku angielskim i udostępniona zostanie poprzez oficjalną aplikację NextVR, która dostępna jest bezpłatnie w Oculus Store dla Gear VR.

Z powodów licencyjnych spotkanie będzie można zobaczyć jedynie w niektórych krajach. Mecz obejrzą m.in. mieszkańcy USA, Kanady, Włoch, Holandii i Belgii, a także niektórych krajów azjatyckich i Karaibów. Niestety na liście nie ma Polski.

NextVR8

W ramach umowy z Fox Sports w ciągu najbliższych pięciu lat firma NextVR ma przeprowadzić transmisje „na żywo” w 360º VR z największych amerykańskich wydarzeń sportowych. Więcej na temat współpracy pisaliśmy w tym miejscu.