Xiaomi zapowiedziało nową wersję mobilnych gogli typu Cardboard – Mi VR Play 2.

Popularna w Polsce chińska firma Xiaomi, znana z produkcji smartfonów charakteryzujących się bardzo atrakcyjną ceną względem możliwości, zapowiedziała kolejną wersję mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości typu Cardboard – Mi VR Play 2. Jest to następca ubiegłorocznego modelu i podobnie jak poprzednik kierowany będzie głównie do osób dysponujących niewielkim budżetem na zakup VR-owego headsetu.

W porównaniu do „jedynki” Xiaomi VR Play 2 obłożony został lepszej jakości materiałem, co wraz z bardziej starannym wyprofilowaniem miejsc stykających się z twarzą powinno wpłynąć na poprawę komfortu użytkowania. Gogle mają być także nieco lżejsze, a ponadto posiadać będą niewidoczne otworzy wentylacyjne, dzięki którym poprawi się cyrkulacja powietrza. Producenci usprawnili również proces instalacji smartfona wewnątrz headsetu.

Mi VR Play 2 zadebiutuje w Chinach już 19 kwietnia. Urządzenie wycenione zostało na 99 chińskich juanów, co według dzisiejszego kursu daje kwotę około 57 złotych. Na chwilę obecną nie wiadomo czy mobilne gogle Xiaomi sprzedawane będą oficjalnie także poza lokalnym rynkiem.