Microsoft planował wypuścić gogle VR dla Xboxa zbliżone możliwościami do PlayStation VR.

Jak donosi serwis Cnet powołując się na własne źródła firma Microsoft faktycznie pracowała nad goglami wirtualnej rzeczywistości dla konsoli Xbox One, a nawet nawiązała współpracę z deweloperami, którzy mieli tworzyć VR-owe treści. Niestety plany te zostały najprawdopodobniej wstrzymane z uwagi na brak technologii zapewniającej o wiele bardziej wciągające doświadczenie.

Dziennikarzom udało się ponadto ustalić, iż specyfikacja konsolowych gogli Microsoftu była całkiem przyzwoita, niemniej nie dorównywała urządzeniom takim jak Oculus Rift czy HTC Vive. Możemy więc przypuszczać, że w planach był headset zbliżony możliwościami do PlayStation VR.

Pogłoski o zainteresowaniu firmy Microsoft wirtualną rzeczywistością krążyły w świecie VR już od 2014 roku. Ponad dwa lata temu podczas konferencji E3 2016 firma Microsoft ujawniając konsolę Xbox One X poinformowała, iż urządzenie będzie w stanie obsłużyć wysokiej jakości technologię wirtualnej rzeczywistości. Niestety konsola do dziś nie otrzymała dedykowanych gogli VR, takich jak posiada konkurencyjne PlayStation 4, mimo iż na tę chwilę jest najbardziej wydajnym tego typu rozwiązaniem na rynku.

Według Mike’a Nicholsa (główny specjalista marketingu Microsoft ds. gier), którzy udzielił w czerwcu wywiadu serwisowi Gamesindustry.biz jego firma nie ma żadnych konkretnych planów związanych z wprowadzeniem gogli VR do Xbox One. Zdaniem Microsoftu technologia Virtual Reality najlepiej wykorzystuje swój potencjał na PC.

W ubiegłym roku producent Xboxa wypuścił linię gogli VR współpracujących z komputerami stacjonarnymi i laptopami, w skład której wchodzą zbliżone możliwościami do Oculus Rift i HTC Vive headsety kilku różnych producentów, m.in. Samsunga, HP oraz firmy Dell.