RoomAlive

Nie jest żadną tajemnicą, że firma Microsoft pracuje od jakiegoś czasu nad własnymi rozwiązaniami VR. Podczas gdy ich największy rywal na rynku konsol do gier, firma Sony jest już bliska wypuszczenia własnych gogli wirtualnej rzeczywistości dedykowanych konsoli Playstation 4, amerykanie wydają się być daleko w tyle.

Jedną z nielicznych osób, które miały okazję zobaczyć na własne oczy to nad czym pracuje Microsoft jest szef firmy Take-Two Interactive – Strauss Zelnick – który uchylił rąbka tajemnicy w ostatnim wywiadzie dla serwisu Bloomberg. Zelnick nie krył zachwytów nad tym co zobaczył, jednak nie ujawnił żadnych szczegółowych informacji. Wyznał tylko, że znalazł się w interaktywnym demo wirtualnej rzeczywistości wykorzystując zakładane na głowę urządzenie.

Zelnick nie potwierdził jednak, że wykorzystywanym urządzeniem były gogle VR stworzone przez Microsoft. Równie dobrze mogły być to inne obecne na rynku rozwiązania, a całe doświadczenie oparte o niedawno ujawnioną innowacyjną technologię RoomAlive, która zmienia pokój w środowisko gry.

W zeszłym tygodniu odbyła się premiera Grand Theft Auto V na konsole nowej generacji Xbox One oraz Playstation 4. Za stworzenie gry odpowiada należące do firmy Zelnicka, studio Rockstar. Oprócz ulepszonej grafiki, po raz pierwszy w całej serii GTA wprowadzono tryb widoku z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Mimo świetnego przyjęcia ze strony graczy, szef Take-Two ostrożnie wypowiada się na temat implementacji trybu VR i twierdzi, że na razie jest zbyt wcześnie na tego typu rozwiązania w wysokobudżetowych tytułach.