Microsoft zlecił studiom „first-party” prace nad aplikacjami dedykowanymi goglom z serii Windows Mixed Reality.

Jeszcze w tym roku zadebiutują projektowane we współpracy z Microsoftem gogle wirtualnej rzeczywistości Windows Mixed Reality. Choć po raz pierwszy o tej inicjatywie usłyszeliśmy w październiku zeszłego roku, nadal bardzo mało wiemy na temat treści obsługiwanych przez urządzenia, które wyprodukują m.in.: Acer, Dell, Asus, HP oraz Lenovo.

Dyrektor generalny Microsoft, Dave McCarthy, ujawnił w rozmowie z serwisem GameSpot, iż jego firma zleciła studiom deweloperskim znajdującym się pod kontrolą Microsoftu (tzw. studiom „first-party”) prace nad aplikacjami dedykowanymi goglom z serii Windows Mixed Reality.

Niestety na więcej szczegółów będziemy musieli zaczekać. Nie wiadomo także które konkretnie studia zajęły się produkcją VR-owych treści. Wśród należących do Microsoftu firm znajduje się wielu producentów gier na konsole Xbox, m.in. twórcy takich tytułów jak: „Gears of War 4” (The Coalition), „Forza” (Turn 10) czy serii „Halo” (343 Industries). Jedno z nich ma już większe doświadczenie w produkcji gier wirtualnej rzeczywistości. Mowa o studiu Mojang, które w ubiegłym roku wydało Minecraft VR na gogle Oculus Rift i Samsung Gear VR.

ASUS Windows Mixed Reality