ASUS Windows Mixed Reality

Poznaliśmy kolejny model gogli z serii Windows Mixed Reality. Tym razem jest to projekt firmy ASUS.

Podczas konferencji Computex 2017 w Tajpej firma Microsoft ujawniła kolejny model gogli wirtualnej rzeczywistości, które wejdą w skład platformy Windows Mixed Reality. Do producentów headsetów dołączył ASUS. Poza unikalnym, futurystycznym wyglądem urządzenie charakteryzować się będzie wygodnym paskiem, którego regulację przeprowadzimy jedną ręką.

Parametry ASUS Windows Mixed Reality nie zostały jeszcze ujawnione, jednak bardzo możliwe, że będą identyczne z podobnymi urządzeniami od Acera, HP i Lenovo, które zostały zapowiedziane już nieco wcześniej. „Microsoftowe” gogle zostaną wyposażone w dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1440×1440 / 90 Hz (dla porównania rozdzielczość Oculus Rift i HTC Vive to 2x 1080×1200), oraz dwie kamerki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w tzw. technologii trackingu typu ‚inside-out’. Tak samo jak AR-owe Hololensy będą one w stanie wychwycić głębię otoczenia, dzięki czemu nie będziemy potrzebować systemów trackingu takich jak stacje bazowe SteamVR Lighthouse czy sensory Oculusa.

Przy okazji zaprezentowano nowy wygląd MR-owego headsetu firmy Dell.

Dell Windows Mixed Reality

Obecnie w przedsprzedaży dostępne są już wersje deweloperskie gogli od Acera i HP. Urządzenia, które wyceniono odpowiednio na 299 i 329 dolarów, mogą w tej chwili zamawiać wyłącznie deweloperzy mieszkający w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W ubiegłym miesiącu Microsoft ujawnił kontrolery ruchowe dedykowane platformie Windows Mixed Reality. Więcej na ich temat pisaliśmy w tym miejscu.