Ujawniono kontrolery ruchowe dedykowane Microsoftowej platformie Windows Mixed Reality.

Gigant z Redmond pokazał dziś po raz pierwszy kontrolery ruchowe zaprojektowane do współpracy z goglami mieszanej rzeczywistości wchodzącymi w skład platformy Windows Mixed Reality. Wizualnie urządzenie Microsoftu przypomina mieszankę Oculus Touch oraz kontrolera HTC Vive. Podobnie jak produkty konkurencji zaoferuje pełne sześć stopni swobody, lecz jego śledzenie w przestrzeni nie będzie uzależnione od zewnętrznych czujników, takich jak stacje bazowe SteamVR czy sensory Oculusa.

Jak wiadomo windowsowskie headsety wyposażone zostały w dwie kamerki odpowiedzialne za tracking w tzw. technologii typu ‚inside-out’. Będą one także odpowiedzialne za śledzenie kontrolerów, o ile znajdą się one w zasięgu naszego wzroku. W związku z tym, że czasami może się tak zdarzyć taka sytuacja (np. strzelanie z łuku), w przyszłości będzie możliwe rozszerzenie zasięgu śledzenia poprzez dodatkowe czujniki.

Prezentację kontrolera Windows Mixed Reality możecie zobaczyć na materiale promocyjnym zatytułowanym wzniośle „Narzędzia do podróżowania przez nową rzeczywistość”.

Na chwilę obecną wiadomo, że kontrolery będą sprzedawane w zestawie z headsetem Acer Windows Mixed Reality, którego „dev-kit” został dziś wypuszczony do przedsprzedaży. Cena takiego zestawu wyniesie 399 dolarów. Biorąc pod uwagę, iż koszt zakupu gogli Acera to 299 dolarów, możemy spodziewać się ceny samych kontrolerów na poziomie 100 dolarów. Trafią one do sprzedaży w sezonie wakacyjnym.