23 kwietnia 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Milk VR – Samsung uruchamia aplikację video dla Gear VR

2 min read

W ostatnich dniach twórcy mobilnych gogli Samsung Gear VR uruchomili nową darmową aplikację oferującą dostęp do filmów 360º. Aplikacja nazwana Milk VR jest obecnie w fazie testowej i zawiera jedynie kilka krótkich, 360-stopniowych materiałów. Dla osób, które nie posiadają Gear VR uruchomiono specjalną stronę, na której można zapoznać się z dostępnymi w chwili obecnej materiałami.

Oficjalna aplikacja video dla Gear VR w przyszłości ma zaoferować różnorodny zestaw materiałów filmowych, o czym świadczyć mogą podpisane przez firmę umowy. Samsung nawiązał współpracę m.in. z Skybound Entertainment – firmą odpowiedzialną za popularny serial The Walking Dead, która nakręci tajemniczy thriller przeznaczony dla platformy Milk VR. Partnerem Samsunga została także organizacja NBA oraz Red Bull.

Milk VR zaoferuje użytkownikom także możliwość przesłania własnych filmów VR, jednak nie będzie to zadanie tak proste jak w przypadku np. YouTube. Aplikacja zawierać będzie tylko wyselekcjonowane, wysokiej jakości materiały VR, dlatego nie każdy film zostanie umieszczony w serwisie. Tworzenie własnych materiałów już niedługo ma być dostępne dla każdego dzięki kamerze 360 „Project Beyond”, również od Samsunga. Można się więc spodziewać pewnych ułatwień dla posiadaczy w/w kamery.

Project Beyond
Project Beyond

Gogle Samsung Gear VR dostępne są w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych jako „Innovator Edition” i przeznaczone są dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości, którzy mają okazję stać się posiadaczami pierwszego tego typu urządzenia stworzonego do współpracy ze smartfonem. Urządzenie w najtańszej wersji (bez bezprzewodowego kontrolera) kosztuje obecnie 199,99$. Do uruchomienia Gear VR potrzebny jest smartfon Samsung Galaxy Note 4.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.