23 kwietnia 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Minecraft VR + bieżnia Virtuix Omni? To już możliwe

2 min read

Na kanale producentów wielokierunkowej bieżni wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni pojawił się materiał przedstawiający rozgrywkę w VR-ową wersję gry Minecraft dla gogli Gear VR. Urządzenie umożliwiające swobodne poruszanie w grach VR jest już bliskie rozpoczęcia masowej produkcji.

Kilkanaście dni temu w oficjalnym sklepie dla mobilnych gogli Samsung Gear VR zadebiutowała popularna gra Minecraft. Nie licząc nieoficjalnego moda dla Oculusa o nazwie Minecrift (PC-towa wersji gry), Minecraft: Gear VR Edition jest pierwszym w pełni legalnym wydaniem wspierającym gogle wirtualnej rzeczywistości.

Najnowszy film producentów bieżni VR – Virtuix Omni – pokazuje, że możliwe jest już uzyskanie prawdziwie mobilnego doświadczenia w Minecrafcie. Wszystko za sprawą połączenia bezprzewodowych gogli Gear VR z bezprzewodową bieżnią oraz mobilną wersją kultowej już w tym momencie gry. Ostateczny efekt takiej współpracy można zobaczyć poniżej.

https://youtube.com/watch?v=jmH_NhTW5mg%3Ffeature%3Doembed

Producenci bieżni niedawno poinformowali o rozpoczęciu masowej produkcji urządzenia, która powinna nastąpić już wkrótce. Dotychczas firma realizowała zamówienia złożone przez osoby, które w 2013 roku wsparły crowdfundingowy projekt Virtuix Omni na Kickstarterze.

Bieżnia do imitowania chodzenia używa śliskiej platformy. Wymaga ona specjalnego obuwia, które minimalizuje tarcie podczas chodzenia. Gracz jest odgrodzony od otoczenia specjalnym pierścieniem wokół pasa zawierającym dodatkowo pas bezpieczeństwa, podtrzymujący gracza przy ewentualnej utracie równowagi. Urządzenie radzi sobie ze wszystkimi grami, w których do tej pory używaliśmy klawiatury, a w szczególności z grami FPP.

W trakcie styczniowych targów CES 2016 w Las Vegas miało miejsce wydarzenie, które zapisze się w historii Virtual Reality. Twórcy Virtuix Omni zorganizowali wówczas pierwszy e-sportowy turniej rozegrany w wirtualnej rzeczywistości. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Zaprezentowany pokaz współpracy z Minecraftem jest świetnym przykładem kooperacji bieżni z tytułami, w których świat generowany jest proceduralnie. Jeśli więc nie odstrasza nas cyfrowy świat zbudowany z voxeli, Minecraft może być dobrą okazją do niekończących się spacerów. Mapa w tej grze po prostu nigdy się nie skończy. Co więcej, jako że posiada ona tryb multiplayer, na tego typu spacer możemy udać się z przyjaciółmi. Poniżej znajdziecie przykłady innych popularnych gier z częściowo otwartym światem, po których można sobie pochodzić, bądź pobiegać w goglach VR.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.