W ciągu najbliższych tygodni w oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift powinna zadebiutować VR-owa wersja słynnej gry Minecraft.

Nowe informacje na temat edycji Minecraft przeznaczonej na konsumencką wersję gogli Oculus Rift pojawiły się na blogu studia Mojang, które od jakiegoś czasu jest własnością firmy Microsoft. W wirtualnej rzeczywistości do voxelowego świata przeniesiemy się wyłącznie w przypadku posiadania systemu Windows 10.

Obecnie gra dostępna jest już oficjalnie ze wsparciem dla mobilnych gogli Samsung Gear VR. W kwietniu wydana została wersja Minecraft: Gear VR Edition, która posiada takie same możliwości co Minecraft: Pocket Edition – mobilna wersja gry. Znajdziemy tu m.in. tryb Creative, przeznaczony dla graczy skupiających się głównie na budowaniu różnego rodzaju konstrukcji, a także Survival, w którym powalczymy o przetrwanie w voxelowym świecie. Nie mogło zabraknąć również trybu multiplayer. Do sterowania w grze wymagane jest posiadanie współpracującego z Androidem gamepada.

Microsoft zapowiedział także jakiś czas temu specjalną wersję gry na swoje holograficzne okulary Hololens (więcej na ten temat).