Minecraft, jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift oraz mobilnego headsetu Samsung Gear VR. O pracach nad portem poinformował sam Palmer Luckey podczas keynote przedstawicieli Oculus VR na konferencji Oculus Connect 2.

Wsparcie dla Minecrafta to swego rodzaju niespodzianka. W ubiegłym roku głośnym echem odbiła się wypowiedź twórcy voxelowego świata. Markus ‘Notch’ Persson gdy tylko dowiedział się o planach przejęcia firmy Oculus VR przez Facebook, anulował prace nad wprowadzeniem trybu VR do Minecrafta.

Sytuacja odmieniła się kilka miesięcy później, w momencie gdy firma Perssona (Mojang) została kupiona przez zaprzyjaźniony z Oculusem Microsoft, niemniej jednak nie zanosiło się na powrót do wcześniejszego planu. W międzyczasie powstała fanowska modyfikacja MinecRift, dodająca do gry wsparcie dla deweloperskiej wersji gogli Oculus Rift (DK), a Microsoft zapowiedział specjalną wersję gry na swoje holograficzne okulary Hololens (więcej na ten temat).

Minecraft Oculus Rift

Minecraft VR zadebiutuje wiosną 2016 roku i w przypadku Oculusa możliwy będzie do uruchomienia wyłącznie na komputerach z nowym systemem Windows 10.