Mini-gra wędkarska dołącza do aplikacji ‚social VR’ Facebook Spaces.

Studio Resolution Games, twórcy VR-owej gry Bait! wydanej ze wsparciem dla mobilnych gogli Gear VR, przygotowało dodatkową zawartość dedykowaną społecznościowej aplikacji wirtualnej rzeczywistości Facebook Spaces. Rozszerzenie o nazwie Bait! Arctic Open wprowadza do standardowego środowiska nową aktywność, dzięki której pogawędki z innymi użytkownikami gogli Oculus Rift możemy prowadzić teraz także podczas wędkowania.

„Założyliśmy Resolution Games z przekonaniem, że ​​społeczna rozgrywka będzie jednym z najważniejszych elementów rzeczywistości wirtualnej. Była to świetna okazja, aby w pełni wykorzystać infrastrukturę Facebooka Spaces, dzięki czemu możemy skoncentrować nasze wysiłki w obrębie tworzonej gry – a łowienie to jedna z tych aktywności, która pozwala być aktywnym społecznie i nie wymaga 100% koncentracji.” – powiedział Tommy Palm, szef studia Resolution.

Facebook Spaces kierowane jest do osób zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu ze znajomymi w środowisku Virtual Reality. Użytkownicy reprezentowani są za pomocą animowanych, kreskówkowych awatarów, które możemy utworzyć automatycznie na podstawie zdjęć udostępnionych przez nas na popularnym portalu społecznościowym.

Aplikacja posiada wsparcie dla kontrolerów ruchowych, dlatego też jesteśmy w stanie ujrzeć również wirtualne dłonie osób z nich korzystających. Jednorazowo możemy spotkać się z trzema innymi osobami znajdującymi się wśród naszych facebookowych znajomych.

Nowa aktywność dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Facebook Spaces.