Wiadomo już jakie komputery spełnią minimalne wymagania gogli HTC Vive Pro.

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów CES 2018 w Las Vegas zobaczyliśmy udoskonaloną wersję gogli HTC Vive. Choć poznaliśmy wówczas pełną specyfikację headsetu HTC Vive Pro, która w niektórych kwestiach znacznie przewyższa dotychczasowy model, wciąż nie znamy rekomendowanej specyfikacji PC zapewniającej optymalną pracę urządzania.

Nieco informacji w tym temacie ujawnił dziennikarzowi UploadVR starszy menedżer ds. marketingu produktów VR w HTC – J.B. McRee. Jego zdaniem minimalna specyfikacja pozostanie taka sama jak standardowym modelu. Zmieni się natomiast specyfikacja rekomendowana, której na ten moment producent nie chce jeszcze ujawniać.

Na pytanie „czy posiadając PC spełniający minimalne wymagania zauważymy lepszą jakość efektów wizualnych przesiadając się z Vive na Vive Pro” pracownik HTC odpowiedział:

„Trudno powiedzieć, ponieważ każda treść posiada inne wymagania. Załóżmy, że masz grę z trzema ustawieniami graficznymi. Jeżeli korzystasz z gogli Pro z minimalną specyfikacją, być może będziesz musiał uruchomić grę na najniższym ustawieniach, ponieważ wyższa rozdzielczość wymaga wyższej mocy obliczeniowej komputera. (…) Osoby, do których kierujemy ten produkt to najbardziej wymagający konsumenci i klienci korporacyjni. Nie są to ludzie posiadający minimalną specyfikację PC i nie jest to ten typ ludzi, którzy czują się niekomfortowo udoskonalając swój sprzęt, gdy jest to konieczne do uzyskania takiego rodzaju doświadczenia jaki oczekują.”

Według McRee podczas targów wszystkie komputery, do których podłączono HTC Vive Pro używały pojedynczej karty Nvidia Geforce GTX 1080 lub jej odpowiednika.

Obecnie minimalna specyfikacja PC dla gogli HTC Vive prezentuje się następująco:

    • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480
    • Procesor: Intel Core i5-4590 lub AMD FX 8350
    • Pamięć: 4 GB RAM

Posiadasz komputer spełniający mininalne wymagania dla gogli HTC Vive?

View Results

Loading ... Loading ...