OrbusVR debiutuje w Oculus Store.

Pod koniec ubiegłego roku na platformie Steam zadebiutowała należąca do gatunku „MMORPG VR” gra o nazwie OrbusVR. Tytuł dostępny jest już także w cyfrowym sklepie dla gogli Oculus Rift. Co istotne, produkcja pozwala na wspólną rozgrywkę użytkowników obu platform, bez względu na model posiadanego headsetu.

OrbusVR ufundowany został na Kickstarterze. Jego twórca a zarazem założyciel Ad Alternum – Riley Dutton – postanowił skupić się na dostosowaniu mechaniki tego praktycznie nieznanego jeszcze w wirtualnej rzeczywistości gatunku do rozgrywki w VR-owych goglach. Dlatego też zamiast silić się na oryginalność swojego dzieła osadził je w typowym świecie fantasy, w którym gracze będą mogli wcielić się w przedstawiciela jednej z czterech klas: maga, łucznika, wojownika oraz specjalistę od broni palnej. Tytuł posiada także inne charakterystyczne dla MMORPG cechy, m.in. lochy, raidy, crafting oraz alchemię.

Gra sprzedawana jest na Steamie w cenie 142,99zł, natomiast w Oculus Store przyjdzie nam za nią zapłacić 40 dolarów. OrbusVR wydany został jak dotychczas wyłącznie w wersji „early access”.