Alien: Isolation

Nowa wersja moda MotherVR wprowadza wsparcie dla gogli HTC Vive w grze Alien: Isolation.

Pojawiła się nowa wersja moda odblokowującego tryb VR w Alien: Isolation. Od teraz w grę w wirtualnej rzeczywistości uruchomią również użytkownicy gogli HTC Vive.

Alien: Isolation, wydany w 2014 roku jeden z bardziej przerażających horrorów ostatnich lat, zapowiadany był jako gra, która otrzyma oficjalne wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Tak się niestety nie stało, jednak dociekliwi gracze odnaleźli jakiś czas po premierze ukryte pliki odpowiadające za tryb VR. Chwilę później pojawiła się instrukcja wyjaśniająca w jaki sposób uruchomić A:I na Oculus Rift DK2 – drugiej deweloperskiej wersji gogli Oculusa.

W międzyczasie wydany został konsumencki Rift, który otrzymał zupełnie nowe oprogramowanie czyniąc wspomnianą instrukcję bezużyteczną. Tymczasem w ubiegłym miesiącu pojawiła się wczesna wersja moda nazwie MotherVR, ponownie odblokowująca tryb Virtual Reality w Alien: Isolation, tym razem w konsumenckiej wersji Oculus Rifta.

Teraz ze strony GitHub możemy pobrać nową wersję oznaczoną numerem 0.3.0, która obsługuje również SteamVR, czyli m.in. gogle HTC Vive. W tym momencie mod oferuje możliwość gry na siedząco, przy użyciu gamepada Xbox lub klawiatury i myszy. W przyszłości będziemy mogli zagrać również w trybie roomscale przy użyciu Oculus Touch oraz kontrolerów ruchowych dedykowanych HTC Vive. Twórca MotherVR – Zack Fannon (Nibre) – planuje rozwijać moda, m.in. w kierunku poprawy komfortu rozgrywki.