Kino VR oraz panel na temat postprodukcji filmów Virtual Reality to jedne z atrakcji „Montaż Film Festiwal 2017”, który odbędzie się w dniach 13-14 października w Łodzi. Organizatorzy MFF2017 opublikowali pełny program wydarzenia.

Filmy VR coraz częściej pojawiają się na różnego rodzaju imprezach związanych z rynkiem filmowym – festiwalach, przeglądach i innych wydarzeniach. Potwierdza to otwartość branży audiowizualnej na inne środki wyrazu i sposoby opowiadania historii przy użyciu nowych technologii.

Organizatorzy międzynarodowego festiwalu filmowego „Montaż Film Festiwal” również nie pozostają obojętni na wirtualną rzeczywistość, którą postanowili w tym roku włączyć do programu swojego wydarzenia, m.in. za sprawą kina VR. Będzie ono dostępne przez cały czas trwania MFF 2017.

W trakcie festiwalu wystąpi także Marcin Łunkiewicz z Mimo.ooo, który opowie o postprodukcji filmów Virtual Reality. Pełny program „Montaż Film Festiwal 2017” został udostępniony w tym miejscu.

„Jesteśmy młodymi filmowcami obserwującymi dynamiczne zmiany rynku. Zależy nam na zapoznawaniu odbiorców naszego wydarzenia z technologią postprodukcji filmowej. Główną osią festiwalu jest Konkurs Główny, gdzie ocenie podlega montaż zgłoszonych filmów krótko i średniometrażowych. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z rozwoju nowej drogi dla filmu, gdzie oprócz montażu potrzebna jest umiejętność stichingu i obsługi specjalnych programów. Wirtualna rzeczywistość wciąż pozostaje tematem owianym tajemnicą w kwestiach technologicznych, wielu osobom wydaje się, że produkcja filmu VR/360 jest dużo prostsza niż filmu realizowanego tradycyjnie. Jest to dziedzina, gdzie postprodukcja gra główną rolę i ten temat chcemy przybliżyć w trakcie tegorocznej edycji festiwalu” – mówi organizator MFF Adrian Jasion.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie montazfilmfestiwal.pl. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.