Ruszył nabór do przeglądu filmów VR/360, który odbędzie się w Łodzi w ramach międzynarodowego festiwalu filmowego Montaż Film Festiwal.

Filmy VR coraz częściej pojawiają się na różnego rodzaju imprezach związanych z rynkiem filmowym – festiwalach, przeglądach i innych wydarzeniach. Potwierdza to otwartość branży audiowizualnej na inne środki wyrazu i sposoby opowiadania historii przy użyciu nowych technologii.

Organizatorzy międzynarodowego festiwalu filmowego Montaż Film Festiwal również nie pozostają obojętni na wirtualną rzeczywistość, którą postanowili w tym roku włączyć do programu swojego wydarzenia. Do 25 sierpnia można przesyłać filmy VR/360 do przeglądu w ramach festiwalu. Najlepsze produkcje dostaną szansę na umowę dystrybucyjną od VR Storytales.

„Jesteśmy młodymi filmowcami obserwującymi dynamiczne zmiany rynku. Zależy nam na zapoznawaniu odbiorców naszego wydarzenia z technologią postprodukcji filmowej. Główną osią festiwalu jest Konkurs Główny, gdzie ocenie podlega montaż zgłoszonych filmów krótko i średniometrażowych. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z rozwoju nowej drogi dla filmu, gdzie oprócz montażu potrzebna jest umiejętność stichingu i obsługi specjalnych programów. Wirtualna rzeczywistość wciąż pozostaje tematem owianym tajemnicą w kwestiach technologicznych, wielu osobom wydaje się, że produkcja filmu vr/360 jest dużo prostsza niż filmu realizowanego tradycyjnie. Jest to dziedzina, gdzie postprodukcja gra główną rolę i ten temat chcemy przybliżyć w trakcie tegorocznej edycji festiwalu” – mówi organizator MFF Adrian Jasion.

Nadesłane do przeglądu filmy będą wyświetlane przez cały czas trwania wydarzenia na specjalnie przygotowanym stoisku VR. Zgłoszenia można wysyłać poprzez stronę www.montazfilmfestiwal.pl .