Dotychczasowy ‚exclusive’ gogli PlayStation VR ze wsparciem PC-towych gogli.

Na platformie Steam oraz w Oculus Store zadebiutowała PC-towa wersja zręcznościowo-logicznej platformówki 3D o nazwie Moss, która dotychczas dostępna była wyłącznie ze wsparciem dla konsolowych gogli PlayStation VR. W produkcję studia Polyarc od dziś mogą zagrać także użytkownicy HTC Vive oraz Oculus Rift.

„W świecie Moss graczy czeka spotkanie z Quill – młodą myszą o marzeniach wykraczających poza granice jej bezpiecznego schronienia. Wędrując po lesie, Quill natyka się na tajemniczy kamień i nieopatrznie budzi do życia pradawną magię i żarłoczne zło. Quill musi wyruszyć w podróż, aby uratować swojego wujka, i potrzebuje twojej pomocy. Razem przemierzycie zapomniane królestwa, rozwiążecie łamigłówki i stawicie czoła wrogom. Nikt nie pokona czyhającego zła samotnie.”

Gra zaprojektowana została z myślą o wpływie użytkowników na dynamiczny, interaktywny świat. Gracze mogą przesuwać przedmioty, pomagać bohaterce w walce i rozwiązywaniu łamigłówek, leczyć Quill, a także kształtować obserwowaną rzeczywistość.

Moss sprzedawany jest na Steamie w cenie 107,99zł. W oficjalnym sklepie Rifta gra została wyceniona na 30 dolarów.