Mozilla czyni kolejny krok w kierunku VR/AR.

Mozilla zapowiedziała nową przeglądarkę internetową Firefox Reality, tym razem dedykowaną użytkownikom gogli VR i okularów rozszerzonej rzeczywistości (AR). Wieloplatformowa aplikacja o otwartym kodzie źródłowym tworzona jest w taki sposób, aby w przyszłości można było korzystać z niej na różnego rodzajach headsetów.

Podobnie jak inne tego typu aplikacje Firefox Reality umożliwi surfowanie po tradycyjnych stronach www za pomocą kontrolerów ruchowych, aczkolwiek jej twórcy postrzegają ją bardziej jako platformę do płynnego przemieszczania pomiędzy doświadczeniami VR.

Choć Mozilla nie ogłosiła jeszcze listy obsługiwanych modeli headsetów wiadomo, iż poniższy materiał przedstawiający przeglądarkę w akcji został zrealizowany przy użyciu samodzielnych gogli HTC Vive Focus. To właśnie pojawiające się od niedawana na rynku autonomiczne konstrukcje przyczyniły się do rozpoczęcia prac na Firefox Reality. Niemniej, w artykule na blogu Mozilla Mixed Reality zapowiadającym nową przeglądarkę wspomniano również o platformie Google Daydream oraz Gear VR.