Mozilla eksperymentuje z „chatem VR” uruchamianym poprzez przeglądarkę internetową.

Mozilla opublikowała doświadczenie społecznościowe oparte na standardzie WebVR umożliwiającym dostęp do VR-owych treści bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Użytkownicy gogli Virtual Reality wchodząc na stronę projektu Hubs mogą w prosty sposób utworzyć prywatny, wirtualny pokój spotkań i zaprosić do niego swoich znajomych.

Hubs od innych aplikacji typu „social VR” wyróżnia przede wszystkim to, że aby z niego korzystać nie trzeba zakładać własnego konta, ani instalować na dysku żadnego oprogramowania. Wystarczy wejść na stronę, wpisać nazwę pokoju i nick, a następnie wybrać jeden z dostępnych awatarów i sposób korzystania z czatu (gogle VR lub monitor). Wygenerowany zostanie wówczas unikalny link, który powinniśmy udostępnić osobom chcącym do nas dołączyć.

VR-owy chat współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi headsetami dostępnymi na rynku. Mozilla zaznacza, że obecnie Hubs jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. W przyszłości otrzymamy m.in. narzędzie do kreowania niestandardowych przestrzeni oraz znacznie więcej opcji przy wyborze awatara.