Zadebiutowała bezpłatna, okrojona wersja RTS-a VR – Brass Tactics.

Studio Hidden Path wydało Brass Tactics Arena – bezpłatną wersję gry Brass Tactics, która zadebiutuje 22 lutego na wyłączność gogli Oculus Rift. Tytuł ten jest jednym z nielicznych przedstawicieli gatunku VR-owych strategii czasu rzeczywistego (RTS VR).

Twórcy gry przygotowali dwa tryby, w których możemy prowadzić rozgrywkę – kooperacyjny oraz PvP. Ta odbywa się na wielkim wirtualnym stole, na który gracze spoglądają z góry. Wszelkie polecenia, a także wznoszenie militarnych konstrukcji wykonamy za pomocą kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

W wersji Brass Tactics: Arena możemy rozegrać dowolną liczbę pojedynków online, a także meczy w trybie single-player wyłącznie na jednej z dostępnych w grze map. Ograniczona zostanie także ilość jednostek. Pełna wersja gry Brass Tactics zawierać będzie m.in. ponad 20 map oraz sześciogodzinną kampanię dla jednego gracza.

Brass Tactics dostępny jest już w przedsprzedaży w sklepie Oculus Store w promocyjnej cenie 25 dolarów. W dniu premiery ma ona wzrosnąć do 30 dolarów.