vTime

Brytyjskie studio Starship opublikowało aplikację społecznościową typu ‚social network VR’ vTime, dzięki której użytkownicy gogli Samsung Gear VR mogą spotkać się z przyjaciółmi z całego świata oraz udostępniać i wspólnie oglądać filmy, zdjęcia i materiały 360° w wirtualnej rzeczywistości.

Autorzy vTime przygotowali osiem różnych pokoi spotkań, w których jednocześnie może znajdować się do czterech osób. Prywatne chat-roomy zlokalizowane zostały m.in. na słonecznej plaży oraz w parku narodowym Yosemite. Możemy również wybrać leśne obozowisko z ogniskiem, jaskinię czy miejsce w kosmosie z widokiem na ziemię. Użytkownicy aplikacji reprezentowani są za pomocą edytowalnych awatarów.

Wersja „early access” dostępna jest do pobrania w oficjalnym sklepie Gear VR bezpłatnie. Twórcy aplikacji planują w przyszłości wypuścić vTime także dla Oculus Rift, PlayStation VR oraz mobilnych gogli bazujących na telefonach z systemem Android. Niewykluczone, że zobaczymy ją także na platformie SteamVR i goglach HTC Vive.