Powstanie HoloSuit – pełnowymiarowy kombinezon do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Na Kickstarterze trwa zbiórka funduszy na projekt kombinezonu HoloSuit pozwalającego na zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym robotem lub postacią w grach i aplikacjach wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. Jego twórcom udało się już przekroczyć próg wymagany do sfinansowania prac nad urządzeniem.

Kombinezon składa się z trzech sprzedawanych również osobno części – rękawiczek, kurtki oraz spodni. Rozwiązanie bezprzewodowo (poprzez Wi-Fi) śledzi ruchy użytkownika HoloSuit przy pomocy 36 czujników ruchu, a także zapewnia wrażenia haptyczne dzięki 9 modułom odpowiedzialnym za wibracje.

Urządzenie ma być zgodne z większością popularnych obecnie headsetów VR i AR, m.in. z HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Samsung Gear VR oraz Microsoft Hololens. Niemniej współpracować będzie wyłącznie z oprogramowaniem, którego deweloperzy zaimplementują wsparcie dla HoloSuit.

Do kogo kierowany jest kombinezon? Oprócz wspomnianego wcześniej sterowania robotami twórcy HoloSuit wspominają m.in. o treningach wojskowych, nauce gry na instrumentach muzycznych, sportach takich jak golf, joga, karate czy piłka nożna, a także o szkoleniach w zawodach, w których duże znaczenie ma pamięć mięśniowa.

Zbiórka na HoloSuit potrwa jeszcze przez 3 tygodnie. Kombinezon można zamówić w całości za 899 dolarów. Jedna rękawica wyceniona została na 99 dolarów, natomiast kurtka to koszt 300 dolarów. W tej samej cenie sprzedawane są spodnie.

Planowana dostawa produktu to listopad tego roku.