Kamil Grosicki twarzą piłkarskiej gry Turbo Soccer VR.

Warszawskie studio Dodo4Story Games zapowiedziało piłkarską grę przeznaczoną na gogle wirtualnej rzeczywistości. W promocję produkcji pt. Turbo Soccer VR włączył się wielokrotny reprezentant Polski – Kamil Grosicki.

Jak czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy od twórców gry „gracz po założeniu gogli VR przenosi się na wirtualne boisko i obserwuje akcję ‚z oczu’ zawodnika. W zależności od wybranego trybu zabawy strzela, podaje bądź wciela się w bramkarza i broni drużyny przed stratą bramki. Gra wychwytuje jego ruchy dzięki specjalnym czujnikom na rękach i nogach, pozwalając przenieść gesty na to, co robi wirtualny zawodnik.”

„Pierwszy kontakt z Turbo Soccer VR zrobił na mnie duże wrażenie” – opowiada Kamil Grosicki. „Założyłem gogle i nagle znalazłem się na stadionie. A gdy już przyzwyczaiłem się do tego, co mnie otacza, udało się zdobyć kilka ładnych bramek.”

Turbo Soccer VR posiadać będzie trzy tryby – strzelecki, napastnika oraz turniejowy. W tym ostatnim zmierzymy się z najlepszymi reprezentacjami z całego świata w drodze po wymarzony puchar. Autorzy zapowiadają, że w grze będziemy mogli wcielić się również w pomocnika oraz bramkarza, a także odtwarzać akcje bramkowe z najsłynniejszych meczów.

Gra tworzona jest z myślą o goglach HTC Vive i wykorzystuje współpracujące z urządzeniem Vive Trackery – sensory, które po przymocowaniu do butów gracza przeniosą ruchy stóp do wirtualnej rzeczywistości. Pozwali to na oddawanie precyzyjnych strzałów na bramkę.

Turbo Soccer VR powinien zadebiutować już niebawem w wersji PC. Studio planuje wypuścić również mobilną wersję gry na platformach Android i iOS.