Zapraszamy na kolejną porcję filmików 360º, które można oglądać w goglach Virtual Reality z perspektywy pierwszej osoby. W tym miesiącu do naszego zestawienia załapały się m.in. skróty z finału Ligi Mistrzów oraz gali KSW 39, a także symulacja katastrofy tunguskiej.

Jak co miesiąc zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych materiałów, które pojawiły się w serwisie YouTube. Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się naszym zdaniem filmy 360º w miesiącu maju znajdziecie w tym miejscu.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą je uruchomić dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PS4.


Katastrofa tunguska 360º

Komputerowa symulacja wydarzenia z 30 czerwca 1908, które tego dnia miało miejsce na Syberii. Doszło tam do ogromnej, niezbadanej do końca eksplozji, która powaliła drzewa w promieniu 40 km.


The Missed Spaceflight

Wysokiej jakości oświadczenie 360º/VR stworzone przez Samsunga z okazji 39. rocznicy startu rakiety Sojuz 30.


KSW 39: Colosseum – 360 VR

Federacja KSW rozwija współpracę z warszawską firmą Immersion, której efektem jest utrwalanie kolejnych gal w technologii video360 oraz prace nad transmisją na żywo. Próbką możliwości tej rewolucyjnej technologii jest materiał z największej gali w nowożytnej historii MMA – KSW 39: Colosseum, która odbyła się 27 maja na PGE Narodowym przy prawie 58 tys. widzów na trybunach.


Finał Ligi Mistrzów 2017

Skrót tegorocznego finału piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Juventusem Turyn. Spotkanie (niestety nie w Polsce) można było oglądać na żywo w technologii 360/VR.


Kubuś 360

360-stopniowe doświadczenie opublikowane przez producenta soków Kubuś. Drugi najchętniej oglądany film 360º na YouTube w czerwcu. Prawie dwa miliony wyświetleń.


Hay Day 360

Tymczasem największą popularnością (prawie 7 milionów wyświetleń) cieszyła się poniższa produkcja, która pojawiła się na kanale popularnej mobilnej gry „Hay Day” fińskiego studia Supercell.


Le Mans 360

Marc Lieb, zwycięzca Le Mans 2016, zabierze Was na przejażdżkę Porsche 919 Hybrid po torze Circuit de la Sarthe, na którym odbywa się najsłynniejszy 24-godzinny wyścig na świecie.


Ucieczka z tonącego samochodu

Japońskie nagranie prezentujące proces stopniowego tonięcia samochodu.


Star Trek: Bridge Crew 360° Trailer

Sferyczny zwiastun VR-owej gry Star Trek: Bridge Crew.


Metallica: Seek & Destroy 360°

Fragment koncertu zespołu Metallica.


Transformers: The Last Knight – 360 Experience


ASTEROIDS!

Zajawka 360-stopniowej animacji VR tworzonej przez Baobab Studios.


Paralotnią nad Alpami


Zorza polarna nad Alaską


Pokaz sztucznych ogni nad Moskwą z lotu ptaka


Dron 360 nad Odrą we Wrocławiu


Archipelag Lofotów, Norwegia


America’s Cup


North Korean national dance


Smash Perrier 360° à la Tour Eiffel


Rollercoastery 360º

Na koniec tradycyjnie kilka materiałów dla fanów kolejek górskich.

  • The Simpsons RollerCoaster

  • Rollercoaster podwodny

  • Subway Horror Rollercoaster

  • Desert RollerCoaster

  • Boulder Dash, Lake Compounce

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – maj 2017