Zapraszamy na kolejną porcję filmików 360º, które można oglądać w goglach Virtual Reality z perspektywy pierwszej osoby. W tym miesiącu do naszego zestawienia załapały się m.in.: inscenizacja bitwy wikingów na wyspie Wolin, wizualizacja nowo odkrytej planety, crash-test, przelot kurierskim dronem UPS oraz podróż Hyperloopem. Tradycyjnie mamy też coś dla fanów VR-owych rollercoasterów.

Jak co miesiąc zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych materiałów, które pojawiły się w serwisie YouTube. Niedawno opublikowaliśmy również zestawienie obejmujące najlepsze filmy 360º roku 2016. Znajdziecie je w tym miejscu.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą je uruchomić dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PS4.


National Geographic 360

Zaczynamy od polskiego akcentu. National Geographic zrealizowało 360-stopniowy materiał podczas odbywającego się na wyspie Wolin festiwalu wikingów. Będziemy świadkami m.in. wielkiej bitwy zainscenizowanej przez uczestników imprezy.

Na kanale Nat Geo pojawił się także dwuczęściowy sferyczny reportaż poświęcony artystce Carol Pilon, która jest zawodowym Wingwalkerem występującym w pokazach lotniczych. Performerka na co dzień zajmuje się wchodzeniem podczas lotu na skrzydła dwupłatowców i wykonywaniem różnego rodzaju akrobacji.


NASA 360

Wizualizacja powierzchni nowo odkrytej planety TRAPPIST-1d, która według naukowców okazała się miejscem gdzie potencjalnie może istnieć życie.

„Życie na marsie”. Nagranie zrealizowane na Hawajach w okolicach wulkanu, gdzie sześć osób od ośmiu miesięcy mieszka w odizolowaniu od świata w ramach eksperymentu finansowanego przez NASA. Cele tego przedsięwzięcia jest symulacja życia na marsjańskiej kolonii.


Crash-test w 360-stopniach

Sferyczne doświadczenie edukacyjne zrealizowane na zlecenie francuskiej firmy ubezpieczeniowej MMA. Możemy na „własnej skórze” przekonać się czym grozi nieostrożna jazda.


Ski-WM 2017 – St. Moritz

Zjazd trasą tegorocznych mistrzostw świata w Narciarstwie Alpejskim rozegranych w szwajcarskim St. Moritz.


Przelot dronem UPS

Kurierska firma UPS od jakiegoś czasu testuje dostarczanie przesyłek przy pomocy drona. Poniżej możecie zobaczyć jak to wszystko wygląda z jego perspektywy.


Najwyższy wodospad świata

Salto Angel, Wenezuela


Hyperloop 360

Elon Musk pracuje od jakiegoś czasu nad nowym środkiem transportu. Będzie to kapsuła poruszająca się w specjalnej rurze z obniżonym ciśnieniem, która może osiągnąć nawet prędkość dźwięku (ok. 1200 km/h). Na kanale należącej do niego firmy SpaceX opublikowano nagranie, dzięki któremu w goglach VR możemy przejechać się Hyperloopem już teraz.


For Honor – trailer 360°

Sferyczny zwiastun wydanej w lutym kolejnej gry Ubisoftu – For Honor.


Resident Evil 7 360

Zbiór sferycznych ujęć z gry Resident Evil 7.


Everest VR

360-stopniowy materiał przestawiający ujęcia świata wykreowanego przez producentów doświadczenia Everest VR.


The Grand Tour 360

Kolejne sferyczne nagranie twórców The Grand Tour, duchowego następcy Top Gear. Tym razem Richard Hammond uczy się driftingu.


Rings

Dla fanów filmowej serii „Ring”.


Saint Petersburg z lotu ptaka


The Golden Ring of Russia

Lot balonem nad rosyjskim jeziorem Pleshcheyevo.


Wildfires in Chile

Materiał przestawiający akcję gaszenia największego pożaru w historii Chile, który ogarnął ten kraj pod koniec stycznia tego roku.


Hirshhorn Museum and Sculpture Garden


Dubai 360

Sferyczny film promocyjny miasta Dubaj.


Reklama Fiata 500X

Jeden z najczęściej oglądanych filmików 360º w lutym.


Parada zwycięzców Super Bowl


Quiz 360

Quiz na temat związków zrealizowany w formie 360-stopniowego wideo.


Przykład VR-owej infografiki

W taki sposób można przedstawiać również różnego rodzaju dane liczbowe.


Podróż do wnętrza… internetu


Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Zwiastun VR-owej gry z serii Psychonauts.


Rollercoastery 360

Tradycyjnie na zakończenie mamy coś dla fanów kolejek górskich.

Najwyższy rollercoaster świata – Six Flags Great Adventure w Jackson Township, New Jersey.

Ocean Park, Hongkong

Toverland, Holandia

Cinecitta World, Włochy

Doświadczenie 360º stworzone na potrzeby marketingowe firmy LG.

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – styczeń 2017