Zapraszamy na kolejną porcję filmików 360º, które można oglądać w goglach Virtual Reality z perspektywy pierwszej osoby.

Jak co miesiąc zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych materiałów, które pojawiły się w serwisie YouTube. Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się naszym zdaniem filmy 360º w miesiącu styczniu znajdziecie w tym miejscu.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku PC-owych gogli, takich jak Oculus Rift, HTC Vive czy Windows MR zalecamy korzystanie z aplikacji YouTube VR dostępnej bezpłatnie na platformie Steam. Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą uruchomić wideo w formacie 360º w aplikacji YouTube dostępnej w PlayStation Store.


NBA 360 – Slam Dunk

Na kanale ligi NBA opublikowano 360-stopniowy materiał przestawiający zwycięzcę konkursu wsadów, który odbył się podczas tegorocznego Weekendu Gwiazd.


Bobsled Run

Ślizg bobslejem z perspektywy bobsleisty


Open’er Festival 2017

360-stopniowy materiał studia VREC zrealizowany podczas zeszłorocznej edycji Open’er Festival.


Tesla w kosmosie


GTA V 360°

Tak mogłaby wyglądać gra Grand Theft Auto, gdyby posiadała tryb Virtual Reality.


Orion Nebula

NASA opublikowała wizualizację Mgławicy Oriona – najjaśniejszej mgławicy dyfuzyjnej na niebie widocznej nieuzbrojonym okiem.


Antarctica 360º


360° ASMR Sound Therapy

Sferyczne doświadczenie mające na celu wywołać u widza zjawisko ASMR (autonomous sensory meridian response) objawiające się jako przyjemne mrowienie w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała.


Space badminton

Pracownicy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pokazują jak wygląda gra w badmintona w środowisku pozbawionym grawitacji.


Damming the Nile

Dwuczęściowy film dokumentalny produkcji BBC poświęcony najdłuższej rzece świata.


Paris Saint-Germain / Neymar Jr, Edinson Cavani

Sferyczny materiał opublikowany na kanale paryskiego klubu PSG, na którym możemy zobaczyć m.in. bramkę strzeloną przez najdroższego piłkarza na świecie.


Ship Cemetery in Truk Lagoon

Cmentarzysko statków.


The Emirates


WALHALLA 360°


Winter Wonder in Mammoth Lakes


BBC Earth 360: Penguins sunbathing


Rollercoastery 360º

Na zakończenie tradycyjnie coś dla miłośników rollercoasterów.

  • Wizualizacja przejażdżki rollercoasterem Wonder Woman w parku Six Flags Fiesta Texas.

  • Patriot Roller Coaster, Worlds of Fun, Kansas City

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – styczeń 2018