Zapraszamy na kolejną porcję filmików 360º, które można oglądać w goglach Virtual Reality z perspektywy pierwszej osoby.

Jak co miesiąc zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych materiałów, które pojawiły się w serwisie YouTube. Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się naszym zdaniem filmy 360º w miesiącu wrześniu znajdziecie w tym miejscu.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą je uruchomić dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PS4.


Bitwa Pod Grunwaldem – doświadczenie 360

360-stopniowa wersja obrazu Jana Matejki – „Bitwa Pod Grunwaldem”.


Coca-Cola opowiada w 360º o swoim wkładzie w polską gospodarkę

Tegoroczny Raport Ekonomiczno-Społeczny systemu Coca-Cola ma niecodzienną formę. Zamiast klasycznej książeczki z danymi firma stworzyła film w wirtualnej rzeczywistości, który przenosi odbiorcę w świat systemu Coca-Cola. W sześciominutowym filmie można odwiedzić fabrykę Coca-Cola w Polsce oraz uczestniczyć we wspieranych przez firmę Coca-Colę wydarzeniach, takich jak warsztaty aktywizujące zawodowo kobiety „Sukces to Ja” czy konferencja „Zwolnieni z teorii”. Oprócz części wideo zawarto również szereg animacji prezentujących najważniejsze dane.

Więcej na temat nagrania przeczytacie w tym miejscu.


Korea Północna z lotu ptaka

Pierwszy na świecie materiał nakręcony w formacie 360º przedstawiający Koreę Północną z lotu ptaka. Jedno z najczęściej oglądanych sferycznych nagrań w październiku (2,5 mln wyświetleń).


Bloodhound – najszybszy samochód na świecie

Przejażdżka naddźwiękowym pojazdem Bloodhound potrafiącym osiągnąć prędkość nawet 1600 km/h.


Kosmiczny spacer…

… z załogą International Space Station (ISS).


Hawana kabrioletem

Przejażdżka klasycznym kabrioletem po ulicach stolicy Kuby.


16$ Million Irish Castle

Wycieczka po irlandzkim zamku (Knockdrin Castle) wartym 16 milionów dolarów.


SS Thistlegorm

Sferyczne nagranie przedstawiające wrak brytyjskiego statku handlowego SS Thistlegorm, który od 1941 roku spoczywa na dnie Morza Czerwonego.


Eruption of Plosky Tolbachik Volcano

Erupcja wulkanu Płaski Tołbaczik na półwyspie Kamczatka w Rosji.


Machu Picchu: The Lost City of the Inca


Historical Test Drive in L&K ŠKODA 110


Explore cave paintings – animacja


Nat Geo WILD 360 – Baby Pandas


Rollercoastery 360º

Olympia Looping, Oktoberfest

Gold Rush, Slagharen, Holandia

Jurassic Park RollerCoaster

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – wrzesień 2017