Zapraszamy na kolejną porcję filmików 360º, które można oglądać w goglach Virtual Reality z perspektywy pierwszej osoby.

Jak co miesiąc zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych materiałów, które pojawiły się w serwisie YouTube. Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się naszym zdaniem filmy 360º w miesiącu lipcu znajdziecie w tym miejscu.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą je uruchomić dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PS4.


Total Eclipse in 360°

Zaćmienie Słońca w 360-stopniach.


theBlu: Whale Encounter

Jedno z najpopularniejszych doświadczeń prezentujących możliwości gogli VR teraz także w wersji 360-stopniowego filmiku.


The Atomic Bombing of Hiroshima

Materiał zrealizowany przez The New York Times w unikalny sposób przybliżający wydarzenia związane z wybuchem bomby atomowej w Hiroszimie.


Experience the Damage of Hurricane Harvey

Inny sferyczny materiał The New York Times, tym razem poświęcony huraganowi Harvey, który kilka dni temu nawiedził wybrzeże Teksasu.


Busem przez 3 Ameryki w 360 stopniach

Autorzy bloga „Podróże Busem Przez Świat” rozpoczęli publikowanie kolejnych videoblogów 360º – tym razem w ramach wyprawy „Busem przez 3 Ameryki – od Alaski do Ziemi Ognistej”.


Final Fantasy XV: A New Empire

Sferyczne doświadczenie bazujące na mobilnej grze Final Fantasy XV: A New Empire.


IT: FLOAT

Doświadczenie „cinematic VR” opublikowane na kanale Warner Bros. Pictures promujące nową wersję filmu „To” (ang. „It”).


Dead and Buried – 360 Capture

Oculus wypuścił niedawno nową aktualizację umożliwiającą nagrywanie filmów 360 z gier VR. Jednym z pierwszych tytułów obsługujących tę funkcję jest westernowa strzelanka Dead and Buried. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają tego typu nagrania.


Record-breaking Car Jump

Udana próba bicia rekordu najdłuższego skoku samochodem – ponad 115 metrów.


Experience the Kia Stinger

Przejażdżka nową Kia Stinger z Robertem Huffem (mistrzem WTCC 2012) po brytyjskim torze Cadwell Park.


F1 Live London

Tym razem materiał opublikowany na oficjalnym kanale FORMULA 1 zrealizowany podczas F1 Live London. Możemy przejechać się bolidem Ferrari z Sebastianem Vettelem po ulicach Londynu.


Za drzwiami skarbca – Centrum Pieniądza w 360°


Manhattan z lotu ptaka


Amazing Wingsuit Flight


Experience a Zero Gravity Flight in VR


Stay UNKILLED 360°


LEGO Star Wars


Rollercoastery 360º

Na koniec tradycyjnie wybrane sferyczne nagrania dla fanów kolejek górskich.

  • The Beast w Kings Island (Mason, Ohio) – najdłuższy na świecie drewniany rollercoaster

  • Krakatau Aqua Coaster w Volcano Bay (Orlando, Floryda)

 

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – lipiec 2017