Zapraszamy na kolejną porcję filmików 360º, które można oglądać w goglach Virtual Reality z perspektywy pierwszej osoby.

Jak co miesiąc zapraszamy na podsumowanie najciekawszych 360-stopniowych materiałów, które pojawiły się w serwisie YouTube. Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się naszym zdaniem filmy 360º w miesiącu sierpniu znajdziecie w tym miejscu.


UWAGA: Wszystkie poniższe materiały można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą je uruchomić dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PS4.


#VIVA360

Magazyn VIVA! wystartował pod koniec września z ciekawą akcją, w ramach której do dwutygodnika zostały dołączone mobilne gogle wirtualnej rzeczywistości typu Cardboard. W tym samym czasie na kanale YouTube magazynu zadebiutowała 360-stopniowa produkcja przenosząca widzów w wirtualny świat mody Mariusza Przybylskiego.

Więcej na temat całej akcji przeczytacie w tym miejscu.


NYC Penthouse

Bloomberg opublikował sferyczną wycieczkę po luksusowym nowojorskim apartamencie wartym niemal 18 milionów dolarów.


Total War: Warhammer II

360-stopniowy zwiastun gry „Total War: Warhammer II”.


BMW X3 na Marsie

Wirtualna przejażdżka nowym BMW X3 po Czerwonej Planecie.


Death Note – 360/VR Experience

Doświadczenie 360 VR opublikowane przez Netflix w ramach promocji filmu „Notatnik śmierci”.


Stonehenge 360

Wirtualna wycieczka po Stonehenge.


Imagine Dragons – Whatever It Takes

360-stopniowy teledysk indierockowego zespołu „Imagine Dragons”. Najczęściej oglądany (niemal 2 miliony wyświetleń) sferyczny film na YouTube we wrześniu.


Ten Typ Mes – Tymczasem

Dużą popularnością (ponad 1 milion wyświetleń) cieszył się także teledysk 360 polskiego rapera występującego pod pseudonimem „Ten Typ Mes”.


Ed Sheeran – MTV Video Music Awards 2017

Na kanale MTV opublikowano materiał z tegorocznej gali rozdania nagród MTV Video Music Awards, na którym wystąpił popularny brytyjski piosenkarz Ed Sheeran.


LEGO NINJAGO City


Wizyta w fabryce klocków LEGO


Chengdu Panda Base


Diving with jellyfish


How to Read the Night Sky


Live from Mars – National Geographic


Urban MTB freeride – Red Bull District Ride


Raqqa streets in 360

Ulice syryjskiego miasta Rakka.


Sea Prayer


Wyspa królików – Okunoshima, Japonia


Angry Birds 360


Rollercoastery 360º

Alpine RollerCoaster

Jungle Ride

Shark RollerCoaster

Zobacz także: Najciekawsze filmy 360º – sierpień 2017