Zapraszamy na zestawienie podsumowujące najciekawsze gry, aplikacje i doświadczenia VR, które zadebiutowały w kwietniu ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się VR-owe produkcje z marca opublikowaliśmy w tym miejscu.


The Elder Scrolls V: Skyrim

W kwietniu zadebiutowała długo wyczekiwana PC-owa wersja „Skyrim VR”. Port wydanego w 2011 roku RPG-a „The Elder Scrolls V: Skyrim” otrzymał wsparcie gogli Oculus Rift, HTC Vive, a także headsetów z serii Windows Mixed Reality.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR wyposażony został m.in. w polskie napisy oraz ścieżkę dźwiękową, a także w rozszerzenia: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.

Więcej na temat: Skyrim VR.

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR, PlayStation VR
Dostępne: Steam, PS Store


Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Użytkownicy gogli PlayStation VR doczekali się z kolei gry na licencji animowanego serialu dla dorosłych – „Rick and Morty”.

Głównym bohaterem serialu jest genialny naukowiec-alkoholik Rick, który wraz ze swoim wnukiem Morty’m podróżuje przez odległe galaktyki i alternatywne światy, regularnie wplątując się w różnego rodzaju tarapaty. W grze wcielimy się w klona jednego z nich. Jako Morty, a w zasadzie jego kopia, zostajemy oddelegowani do pilnowania garażu wypełnionego przedziwnymi wynalazkami. Podczas gdy dwójka protagonistów wyrusza na jedną ze swoich misji, gracz musi zmierzyć się z zadaniami zlecanymi przez charakteryzującego się nihilistycznym podejściem do życia Ricka.

Zobacz naszą recenzję Rick and Morty VR w wersji PC.

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Crisis on the Planet of the Apes

Oparta na filmowej marce „Planeta małp” pierwszoosobowa, przygodowa gra akcji, za produkcję której odpowiada wewnętrzne studio 20th Century Fox – FoxNext VR. Jej fabuła toczy się w czasie pomiędzy wydarzeniami z filmów „Geneza planety małp” (2011) oraz „Ewolucja planety małp” (2014). W grze wcielamy się w obdarzoną inteligencją małpę, która została uwięziona w strzeżonym ośrodku naukowym. Naszym głównym zadaniem jest ucieczka z laboratorium i dołączenie do przywódcy – Cezara.

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Nieco ponad rok po premierze wersji konsolowej zadebiutowała PC-owa edycja gry Psychonauts in the Rhombus of Ruin. Produkcja studia Double Fine dostępna jest od teraz także dla użytkowników gogli Oculus Rift i HTC Vive.

„Psychonauts VR” to logiczna psychologiczna przygodówka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby tworzona od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jej fabuła ulokowana została pomiędzy wydarzeniami z pierwszej części gry wydanej w 2005 roku a dopiero powstającym sequelem Psychonauts 2. Zadaniem gracza, który tak jak w pierwowzorze wciela się w postać Raza, jest wykorzystywanie telekinezy, pirokinezy i innych parapsychicznych mocy podczas wyprawy mającej na celu uratowanie Trumana Zannotto.

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR
Dostępne: Steam, PS Store


Island Time

„W trakcie morskiej podróży twój statek rozbija się przy malutkiej wyspie. Korzystając z własnego sprytu, pomysłowości i porad Kraba Carla, musisz znaleźć sposób na przetrwanie. Twórz własne narzędzia, odpędzaj dziką zwierzynę… albo po prostu poddaj się i zgiń? Ciesz się pięknym słońcem, dopóki możesz. Tak łatwo można tutaj zapomnieć, że toczy się trudna walka o przeżycie.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store, Viveport


Block’hood VR

Block’hood VR to niepowtarzalna gra o budowaniu przestrzeni miejskiej, która skupia się na eksperymentowaniu różnymi formami architektury i tworzeniu unikalnych ekosystemów. Na graczy czeka ponad 200 elementów, gotowych do wykorzystania przy budowie osiedli związanych blisko z przyrodą, a także zrozumienie zależności między ekologią i zapotrzebowaniem na dodatkowe materiały i surowce. Podczas rozgrywki zadaniem graczy będzie zadbanie o własne osiedle i o to, aby wszystkie budynki miały dostęp do niezbędnych materiałów i nie naruszyły delikatnej harmonii między człowiekiem i naturą.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam


Operation Warcade

„Operation Warcade to strzelanka zaprojektowana specjalnie z myślą o rzeczywistości wirtualnej, zainspirowana klasyczną arkadą wojenną z końca lat 80., która wykorzystuje najnowszą technologię do przekształcenia jej w wyjątkowe doświadczenie.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store, Viveport


V-Racer Hoverbike

Futurystyczna wyścigówka w stylu WipEout.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Dead Secret

Dead Secret to thriller, w którym wcielamy się w postać dziennikarza próbującego rozwiązać zagadkę śmierci profesora Harrisa Bullarda, samotnika z tajemniczą przeszłością. Według policji nastąpiło to z przyczyn naturalnych, jednak jak to zwykle bywa w tego typu historiach, prawda jest zgoła inna.

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Just In Time Incorporated

„Just In Time Incorporated nie jest typową agencją ubezpieczeniową, a ty nie jesteś zwyczajnym agentem. Dzięki naszej opatentowanej hiperrękawicy jesteś w stanie poruszać się dziesięć razy szybciej niż normalny człowiek. Pociski, noże, śmigłowce szturmowe, pędzące niedźwiedzie, zmutowane szczury? — nic cię nie zaskoczy. I bardzo dobrze, ponieważ niebezpieczeństwo czyha na naszych klientów na każdym kroku.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Go Guess

Bezpłatna gra, w której teleportowani jesteśmy do losowych lokacji na całym świecie, a naszym zadaniem jest wskazanie tych miejsc na mapie. Aplikacja korzysta ze zdjęć 360º dostępnych w usłudze Google Street View.

Wsparcie dla: Oculus Rift
Dostępne: Steam


Time Carnage

„Time Carnage to szalona strzelanka VR typu survival. Przenieś się w czasie i wprowadź chaos w światach rojących się od dinozaurów, potworów, robotów i zombie. Odblokuj i ulepsz swój arsenał, aby przetrwać atak.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store, Viveport


RoboHeist VR

Szpiegowska gra w stylu Budget Cuts.

Wsparcie dla: HTC Vive
Dostępne: Steam


BAAM SQUAD

Kooperacyjny zombie-shooter.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam, Viveport


Paper Valley

Wsparcie dla: Oculus Rift
Dostępne: Oculus Store


Zobacz także: Najciekawsze VR-owe premiery – marzec 2018