Zapraszamy na zestawienie podsumowujące najciekawsze gry, aplikacje i doświadczenia VR, które zadebiutowały w lipcu ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się VR-owe produkcje z czerwca opublikowaliśmy w tym miejscu.


The Persistence

The Persistence przenosi nas do roku 2521 na pokład badawczego statku kosmicznego, na którym doszło do pewnego incydentu. W jego efekcie załoga przeszła mutację, a sam statek zaczyna się niebezpiecznie przybliżać do zapadającej się gwiazdy. Zadaniem gracza, który budzi się z kriogenicznego snu jest oczywiście przetrwanie i ocalenie kompanów. Generowane proceduralnie otoczenie tworzone jest za każdym razem gdy zginiemy. Wtedy też przebudzimy się w ciele kolejnego członka załogi, zachowując jednak uzyskane dotychczas umiejętności.

Więcej na temat: The Persistence

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Marvel: Powers United VR

Kooperacyjna gra akcji MARVEL Powers United VR zadebiutowała pod koniec lipca jako tytuł na wyłączność gogli Oculus Rift. Tytuł pozwala wcielić się 18 popularnych superbohaterów znanych z komiksów i filmów Marvela.

Wsparcie dla: Oculus Rift
Dostępne: Oculus Store


Hellblade: Senua’s Sacrifice VR Edition

Studio Ninja Theory wydało dedykowaną wirtualnej rzeczywistości edycję trzecioosobowej gry akcji Hellblade: Senua’s Sacrifice. Tryb VR dostępny jest dla użytkowników gogli Oculus Rift i HTC Vive na platformach Steam i GOG. Dostęp do niego otrzyma bezpłatnie każdy posiadacz podstawowej wersji gry.

„Twórcy gier Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West oraz DmC: Devil May Cry przedstawiają brutalną opowieść opowiadającą o drodze do krainy mitów i szaleństwa. Celtycka wojowniczka, załamana śmiercią ukochanego, wyrusza w niezwykłą wędrówkę, by walczyć o jego duszę w piekle wikingów. Opracowana we współpracy z neurologami i osobami cierpiącymi na psychozę gra Hellblade: Senua’s Sacrifice z niezwykłą intensywnością oddaje melancholijną wściekłość zdruzgotanego umysłu Senui.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam, GOG


Detached

Polski kosmiczny survival „Detached” teraz także w wersji na gogle PlayStation VR.

Detached należy do gatunku „kosmicznych surwiwali” i często jest porównywany z ADR1FT, grą VR inspirowaną filmem „Grawitacja” z 2013 roku. Podobnie jak konkurencyjna produkcja jest pierwszoosobowym doświadczeniem, w którym gracz wciela się w skórę astronauty.

Więcej na temat: Detached

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: PS Store, Oculus Store, Steam


Stifled

Wydana pod koniec ubiegłego roku na wyłączność konsolowych gogli PlayStation VR gra Stifled doczekała się wersji przeznaczonej na PC. Produkcja singapurskiego studia Gattai Games otrzymała wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

W Stifled wcielamy się w bohatera, który stracił wzrok w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Gracz posiada umiejętność echolokacji, czyli używania dźwięków do nawigowania oraz lokalizowania obiektów i postaci.

„Stifled to ‚thriller dźwiękowy’, w którym wrogowie słyszą Twój strach. Podążaj w ciszy śladami Davida Ridleya, pogrążonego w żałobie wdowca, który szuka pocieszenia w wirtualnych wspomnieniach pełnej koszmarów przeszłości, powoli pogrążającej jego świat w ciemności. W nietypowej rozgrywce w wirtualnej rzeczywistości odkrywasz świat, wytwarzając dźwięki przy użyciu przedmiotów, a dzięki obsłudze mikrofonu — również własnego głosu. Uważaj jednak, czające się wokół koszmary pilnie nasłuchują każdego dźwięku…”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR,
Dostępne: Steam, Oculus Store, PS Store


The Walker

„The Walker to pełna akcji, pierwszoosobowa strzelanka VR, która oferuje unikatowe, niezwykle realistyczne wrażenia dla fanów zombie. Akcja gry rozgrywa się w starym Szanghaju zamieszkiwanym przez nieumarłych egzorcystów dysponujących starożytną bronią oraz magicznymi chińskimi talizmanami. Gra została wybrana przez Sony do projektu China Hero Project i reprezentuje najwyższy poziom gier chińskiej produkcji. Co więcej, w 2017 roku gra ta otrzymała nagrodę Golden Plume za najlepszą grę VR.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Dream Match Tennis VR

„Perspektywa pierwszej osoby i symulowana fizyka zapewniają odczucia jak podczas gry na korcie. Wrażenia związane z trzymaniem rakiety i uderzaniem piłki – tak dotąd problematyczne do uchwycenia na ekranie telewizora – zostały w pełni zrealizowane w VR. Ruch, obrót, kąt, tarcie, odskok rakiety, odbicie piłki – wszystko to jest w pełni symulowane. Możesz nawet dowolnie wykonywać top spiny czy slajsy, które nadają piłce rotację.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


18 Floors

„18 Floors to rozgrywająca się w wirtualnej rzeczywistości gra typu „escape room” z elementami łamigłówki. Gracze trafiają do tajemniczego i mrocznego miejsca, w którym muszą rozwiązywać zagadki logiczne, aby wydostać się z każdego z zamkniętych pomieszczeń.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


GNOG

Surrealistyczna, logiczna gra studia KO_OP doczekała się wersji na gogle Oculus Rift i HTC Vive.

„GNOG to gra dotykowa z zagadkami w 3D, na temat eksplorowania dziwacznych głów potworów, skrywających wewnątrz tajne światy. Gra wypełniona jest atrakcyjną grafiką, interesującymi interakcjami i zróżnicowaną, zmieniającą się w odpowiedzi na działania graczy muzyką.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR,
Dostępne: Steam, Oculus Store, PS Store


Sea of Memories

„Zmierz się ze swoim umysłem za pomocą zagadek opartych na złudzeniach optycznych. Znajdź idealny kąt, obracając kawałki, aby oczyścić chaos”.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR,
Dostępne: Steam, Oculus Store, PS Store


Anamorphine

„Tyler, młody człowiek z załamaniem nerwowym, przeżywa na nowo chwile, które ukształtowały jego stosunki z żoną, Eleną. Padła ona ofiarą wypadku, który pozbawił ją środków do życia i uniemożliwił wyrażanie emocji. Stan Tylera zniekształca jego postrzeganie przeszłości. Teraz próbuje on pogodzić się z poczuciem winy i niemożnością pomocy własnej żonie. Historia opowiedziana jest bez użycia dialogów czy przycisków akcji. Na narrację w Anamorphine składają się dziwne wspomnienia Tylera, które zmieniają się i wzajemnie przenikają, gdy ten próbuje zmierzyć się z samym sobą.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam


Pixel Ripped 1989

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: Oculus Store, Steam, Viveport


Baby Hands

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Poker VR

Wsparcie dla: Oculus Rift
Dostępne: Oculus Store


Seeking Dawn

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: Oculus Store, Steam


Arrowborn

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam


Zobacz także: Najciekawsze VR-owe premiery – czerwiec 2018