Zapraszamy na zestawienie podsumowujące najciekawsze gry, aplikacje i doświadczenia VR, które zadebiutowały w październiku ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się VR-owe produkcje z września opublikowaliśmy w tym miejscu.


Astro Bot Rescue Mission

ASTRO BOT Rescue Mission pozwala nam spotkać się z bohaterami z gier The Playroom (2013) oraz The Playroom VR (2016). Gracze mają możliwość pokierowania sympatycznym robotem Astro wysłanym z misją ratunkową do rozproszonej po pięciu planetach zaginionej załogi statku kosmicznego. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby podążając za Astro. W grze zobaczymy także kontroler DualShock 4, który może wchodzić w pewnego rodzaju interakcje z wirtualnym światem.

Twórcy gry przygotowali m.in. 26 etapów, z których każdy kończy się walką z bossem. Dostępna w PS Store bezpłatna wersja demonstracyjna ASTRO BOT Rescue Mission zawiera pierwsze dwa.

Na tę chwilę produkcja SIE Japan Studio może pochwalić się w serwisie Metacritic średnią 90/100 wśród recenzentów i 8,9/10 wśród graczy.

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Neverout

Neverout to wielowymiarowa gra logiczna o niebanalnej mechanice rozgrywki stworzona przez polskie studio Gamedust. Gracz budzi się zamknięty w niewielkim sześcianie, a jego zadaniem jest odnalezienie drogi ucieczki z klaustrofobicznej pułapki. Szybko okazuje się, że opuszczenie pierwszego pomieszczenia to dopiero początek drogi. W Neverout mamy ponad 60 poziomów. Stopień trudności rośnie z każdym kolejnym etapem, a wyjście z potrzasku będzie bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

Tą oryginalną grą logiczną do tej pory cieszyli się posiadacze PC-owego i mobilnego sprzętu VR oraz konsoli Nintendo Switch. W październiku tytuł został udostępniony również użytkownikom gogli PlayStation VR.

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Go
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Racket Fury: Table Tennis

Stworzony z myślą o miłośnikach tenisa stołowego tytuł oferuję kampanię singleplayer, w której gracze mierzą się z szesnastoma zawodnikami w czterech pucharach. Jest to zadanie dość wymagające, gdyż każdy rywal charakteryzuje się wysoce zaawansowaną sztuczną inteligencją, a co za tym idzie posiada własny styl gry.

Wersja przeznaczona dla gogli PSVR, która ukazała się październiku, w przeciwieństwie do pozostałych edycji na tę chwilę niestety nie posiada trybu wieloosobowego.

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Crazy Machines VR

Studio FAKT Software opublikowało kolejną część logicznej gry z serii Crazy Machines, tym razem od początku stworzoną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Wzorowana na kultowym cyklu The Incredible Machine produkcja pozwala graczom budować maszyny wykonujące określone czynności, przy pomocą dostępnych części. Twórcy gry przygotowali 40 zróżnicowanych poziomów.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Pixel Ripped 1989

„Pixel Ripped 1989 to zwariowany, wielowymiarowy hołd złożony czasom początków gier komputerowych. Gracz wyrusza w podróż do wnętrza ekranu klasycznej gry wideo, a nawet jeszcze dalej. Rozgrywana w epoce przenośnych konsol 8-bitowych historia podąża za przygodami mieszkającej w grze postaci – Dot. Jej świat jest niszczony przez Lorda Cyblin, złoczyńcę zdolnego przebić się przez ekran gry wideo i dokonać inwazji na świat rzeczywisty. Gracz wciela się w postać Nicoli, uczennicy drugiej klasy, która musi pomóc Dot ocalić obydwie rzeczywistości. W tym celu stawia czoła wyzwaniom w retro-świecie gier 2D jednocześnie odwracając uwagę nieznośnego nauczyciela i uciekając przed wściekłym dyrektorem we własnej trójwymiarowej rzeczywistości.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: PS Store, Oculus Store, Steam, Viveport


Zero Killed

„Polska produkcja Zero Killed to jedyna w swoim rodzaju mieszanka taktycznego podejścia do rozgrywki znanego z Rainbow Six Siege’s, ekscytujących potyczek PvP rodem z Counter-Strike’a i szerokiego wyboru gadżetów, które do dyspozycji graczy oddaje SWAT 4. Gracze wcielają się w postać jednego z Zer – wyjętych spod prawa profesjonalistów, którzy porzucili przeszłość i zerwali wszelkie kontakty z dotychczasowymi zleceniodawcami. Korporacjami korzystającymi z ich usług, aby nielegalnie pozyskiwać Petronium – nieznany wcześniej pierwiastek o wysokich właściwościach przewodzących, wydobywany na zdewastowanym terenie tzw. Strefy.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam


Paper Dolls

„Paper Dolls to inspirowana kulturą azjatycką gra-horror VR w perspektywie pierwszej osoby. Gracz wciela się w mężczyznę, który wiezie córkę do domu żony, z którą jest w separacji. Po drodze bohater pogrąża się w wspomnieniach. Nagle uderza w coś i traci przytomność. Gdy budzi się, jest w opuszczonym chińskim domu, a ślad po jego córce zaginął.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


VR Trivia Battle

Gra dla miłośników teleturniejów i quizów.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam, Oculus Store


WAR DUST | 32 vs 32 Battles

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Smash Hit Plunder

„Smash Hit Plunder to wykorzystująca prawa fizyki rozwałka średniowiecznego zamku i jego okolic. Wciel się w potężnego maga i odkrywaj zamkowe lochy z perspektywy pierwszej osoby w genialnej, klasycznej grze izometrycznej. Walcz z duchami, szamaj jedzenie, wzniecaj pożary, niszcz i siej chaos, unikając gniewu swych przodków. Zbierz tyle skarbów, ile zdołasz, zanim upłynie czas.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Evasion

„Po dekadach pokoju śmiertelnie groźna Optera najechała kluczową kolonię ludzi. Jesteś członkiem Gwardii, elitarnej jednostki wojskowej wysłanej w celu zbadania tego, co stało się z kolonistami i poznania powodu, dla którego Optera podjęła od nowa wyniszczający konflikt. Wybierz jedną z czterech klas postaci możesz także używać specjalnej wiązki do leczenia towarzyszy i ranienia wroga.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


In Death

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam, Oculus Store


Twilight Path

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam, Oculus Store


Witching Tower VR

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam


Zobacz także: Najciekawsze VR-owe premiery – wrzesień 2018