Zapraszamy na zestawienie podsumowujące najciekawsze gry, aplikacje i doświadczenia VR, które zadebiutowały w sierpniu ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się VR-owe produkcje z lipca opublikowaliśmy w tym miejscu.


Firewall Zero Hour

Firewall Zero Hour to taktyczna pierwszoosobowa strzelanka projektowana od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. W grze bierzemy udział w pojedynkach dwóch czteroosobowych zespołów, których zadaniem jest ochrona bądź przejęcie ważnych informacji. Aby osiągnąć cel gracze będą zmuszeni ściśle ze sobą współpracować. Tytuł oferuje 9 map, na których prowadzona jest rozgrywka. Zlokalizowane będą są m.in. w Rosji, Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie.

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Titanic VR

Doświadczenie o nazwie Titanic VR zadebiutowało na Steamie pod koniec ubiegłego roku w formie wczesnego dostępu ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive. W dniu 16 sierpnia ukazała się jego pełna wersja. Wkrótce planowana jest także premiera edycji dedykowanej konsolowym goglom PlayStation VR.

Aplikacja pozwala zwiedzić wrak legendarnego transatlantyka w trybie eksploracji zarówno od zewnątrz, jaki i jego wnętrza, a także wziąć udział w fabularyzowanej historii rozgrywającej się w niedalekiej przyszłości. Wcielimy się w niej w postać fikcyjnego dr Ethana Lyncha, profesora archeologii morskiej. Dzięki funduszom od tajemniczego inwestora wyruszymy na misję, która pozwoli odpowiedzieć na pytania pozostające od stulecia bez odpowiedzi.

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: Oculus Store, Steam


Trains VR

Wydana w maju w wersji dla mobilnych gogli Gear VR, a nie co później także Oculus Go logiczna gra Trains VR polskiego studia The House of Fables doczekała się edycji dedykowanej goglom Oculus Rift i HTC Vive.

„Dzięki Trains VR znów możesz poczuć się jak dziecko i na nowo odkryć frajdę płynącą z zabawy kolejkami – rozwiązuj łamigłówki, zostań konduktorem, baw się w zawiadowcę kolei! Co więcej – bez potrzeby poświęcania dodatkowego miejsca możesz zarazić tą pasją swoje dzieci – Trains VR to świetna zabawa dla całej rodziny a także dobry pomysł na umilenie sobie wspólnego wieczoru z przyjaciółmi.”

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Oculus Go
Dostępne: Steam, Oculus Store


Megaton Rainfall

Produkcja studia Pentadimensional Games jest swego rodzaju pierwszoosobowym symulatorem superbohatera. W grze wcielamy się w „niezniszczalną międzywymiarową superistotę”, która samotnie musi zmierzyć się z nadchodzącą globalną inwazją z kosmosu.

„Ścigaj z naddźwiękową prędkością ogromne niszczycielskie machiny dookoła Ziemi tak wielkiej, jak nasza, na której istnieją generowane półproceduralnie miasta. Wykończ pozaziemskie maszyny śmiercionośnymi wybuchami energii. Ale uważaj, żeby nie wywołać ofiar w ludziach! Masz taką moc, że jeśli chybisz cel, to zostawisz za sobą szlak ze zburzonych budynków.”

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR
Dostępne: Oculus Store, Steam, PS Store


Torn

„Głęboko w zapomnianym lesie, video-blogerka Katherine Patterson natyka się na opuszczoną posiadłość, pełną zagadkowych maszyn i pozostałości po niepokojących eksperymentach. To dom doktora Lawrence’a Talbota, który zaginął przeszło 64 lata wcześniej. Patterson zdaje sobie sprawę, że czeka ją przełom w karierze, wart miliony… Kiedy jednak spotyka samego doktora Talbota – żywego, uwięzionego w bezcielesnej formie w nowym wymiarze – uświadamia sobie, jak bardzo się myliła. Czeka ją przełom w postrzeganiu świata.

Rozgrywka w Torn rozpoczyna się jako narracyjna gra logiczna, lecz z czasem przeradza się w mroczną i pełną zwrotów akcji opowieść, w toku której poznasz prawdę o Talbocie oraz o nowym wymiarze, nazywanym przez naukowca „Równoleżnikiem”. Zapamiętaj wszystko, co zobaczysz, gdyż w świecie Talbota prawda jest zaledwie wytworem umysłu.”

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR
Dostępne: Oculus Store, Steam, PS Store


Frankenstein: Beyond the Time

W 200. rocznicę powstania powieści Frankenstein ukazała się gra osadzona w wirtualnej rzeczywistości, inspirowana książką autorstwa Mary Shelley. Za produkcję odpowiedzialne jest wrocławskie studio deweloperskie The Dust.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam, Oculus Store, Viveport


Catch & Release

„W grze Catch & Release możesz przenieść się na piękne, górskie jezioro i swobodnie po nim wiosłować, podziwiając scenerię i wybierając najlepsze miejsce do łowienia ryb. Tłem dla tej wędkarskiej przygody może być linia brzegowa z gęstym lasem, górami, klifami oraz trzciną.

Podczas wędkowania możesz słuchać muzyki w radiu, puszczać kaczki albo korzystać z wielu innych interaktywnych funkcji. Wybierz odpowiednią przynętę, znajdź dobre miejsce do łowienia i zarzuć wędkę, aby złapać na haczyk największą rybę! Jednak na tym jeszcze nie koniec. Twoim zadaniem będzie zmęczenie ryby i wygranie z nią walki zanim wyciągniesz ją z wody.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: PS Store, Oculus Store, Steam


Electronauts

Electronauts jest grą/narzędziem do tworzenia muzyki przeznaczonym także dla osób, które nie mają w tej dziedzinie żadnego doświadczenia. Wersja PC posiada tryb jedno i wieloosobowy z maksymalnie dwoma graczami we wspólnej jam session. Użytkownicy gogli PSVR niestety mogą uruchomić grę wyłącznie w trybie single.

„Czy kiedykolwiek Twoim marzeniem było, aby dać się ponieść rytmom jako topowy DJ grający na głównej scenie popularnego festiwalu? Już teraz możesz zaistnieć: do bycia Electronautą wystarczy pasja do beatów. Śmiało twórz muzykę — niezależnie od poziomu umiejętności możesz kreować magię dźwięku w ekskluzywnym środowisku VR.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: PS Store, Oculus Store, Steam


Bow to Blood

„W grze Bow to Blood rywalizujesz o tytuł Mistrza Areny, a jego tajemniczy nadzorcy testują Ciebie i Twoich konkurentów w fikcyjnym reality show z serii zwycięzca bierze wszystko.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


SculptrVR

Narzędzie SculptrVR pozwalające na rzeźbienie w środowisku wirtualnej rzeczywistości otrzymało wsparcie dla gogli PlayStation VR.

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: PS Store, Oculus Store, Steam, Viveport


Domino Craft VR

Wsparcie dla: HTC Vive, PlayStation VR
Dostępne: Steam, PS Store


Code51:Mecha Arena

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR
Dostępne: Steam, PS Store


Museum of Symmetry

Wsparcie dla: HTC Vive
Dostępne: Steam


Zobacz także: Najciekawsze VR-owe premiery – lipiec 2018