Jak co roku styczeń nie obdarzył nas wieloma wartościowymi produkcjami na gogle VR. Niemniej pojawiło się kilka ciekawych tytułów.

Zapraszamy na zestawienie podsumowujące gry, aplikacje i doświadczenia VR, które zadebiutowały w styczniu ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Poprzednie podsumowanie obejmujące wyróżniające się VR-owe produkcje z grudnia opublikowaliśmy w tym miejscu.


The Inpatient

Produkcja studia Supermassive Games zabiera nas do mrocznego sanatorium/szpitala psychiatrycznego Blackwood Pines, w którym wcielamy się w jednego z jego pacjentów.

Fabuła gry przedstawia się następująco: „60 lat przed trzymającymi w napięciu wydarzeniami z Until Dawn — hitu na PS4 — budzisz się bez pamięci w dziwnym ośrodku medycznym. Musisz dowiedzieć się, dlaczego uwięziono Cię w Blackwood Pines Sanatorium, oraz odkryć mrożący krew w żyłach i kryjący się w cieniu spisek.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store (169,00 zł)


Subnautica

Osadzona w otwartym, podwodnym świecie gra o eksploracji i przygodzie.

„Po awaryjnym lądowaniu na obcej, wodnej planecie ratunku szukać możesz jedynie w głębinach. Oceany Subnautiki rozciągają się od opływających w słońcu, płytkich raf koralowych aż po głębokie i zdradliwe rowy oceaniczne. Odkrywaj lasy wodorostów i trawiaste płaskowyże, rafy i labirynty podwodnych jaskiń, ale pamiętaj o ciągle ubywającym tlenie. Wody roją się od życia: niektóre stworzenia są pożyteczne, ale duża część – niebezpieczna.”

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: Oculus Store (19,99$) Steam (89,99zł)


Fantastic Beasts And Where To Find Them VR Experience

Doświadczenie wirtualnej rzeczywistości na bazie filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, które zadebiutowało w 2016 roku w dniu premiery mobilnej platformy Google Daydream, udostępnione zostało w wersji na kolejne modele headsetów. Produkcja studia Framestore otrzymała wsparcie gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz Samsung Gear VR.

„Chciałbyś znaleźć się w zaczarowanym świecie Wizarding World i przeżyć przygody, jakich nie doświadczyłeś nigdy wcześniej? Wciel się w postać Newta Scamandera i odkrywaj niezwykły świat filmu ‚Fantastic Beasts and Where to Find Them’ dzięki oszałamiającym możliwościom wirtualnej rzeczywistości. Tutaj poczujesz się jak prawdziwy czarodziej, będziesz rzucał zaklęcia i spotkasz 6 gatunków magicznych zwierząt.”

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, Samsung Gear VR, Google Daydream
Dostępne: Oculus Store (9,99$ – Oculus Rift; 4,99$ – Gear VR) & Steam (35,99zł) & Google Play (21,99zł)


OrbusVR

Pod koniec ubiegłego roku na platformie Steam zadebiutowała należąca do gatunku „MMORPG VR” gra o nazwie OrbusVR. Tytuł dostępny jest już także w cyfrowym sklepie dla gogli Oculus Rift. Co istotne, produkcja pozwala na wspólną rozgrywkę użytkowników obu platform, bez względu na model posiadanego headsetu.

OrbusVR ufundowany został na Kickstarterze. Jego twórca a zarazem założyciel Ad Alternum – Riley Dutton – postanowił skupić się na dostosowaniu mechaniki tego praktycznie nieznanego jeszcze w wirtualnej rzeczywistości gatunku do rozgrywki w VR-owych goglach. Dlatego też zamiast silić się na oryginalność swojego dzieła osadził je w typowym świecie fantasy, w którym gracze będą mogli wcielić się w przedstawiciela jednej z czterech klas: maga, łucznika, wojownika oraz specjalistę od broni palnej. Tytuł posiada także inne charakterystyczne dla MMORPG cechy, m.in. lochy, raidy, crafting oraz alchemię.

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: Oculus Store (39,99$) & Steam (142,99zł)


Shooty Fruity

Skanuj, podawaj i pakuj produkty, strzelając do zmutowanych owoców w obronie swojego sklepu.

„Shooty Fruity to wielozadaniowa strzelanka korzystająca z PlayStation VR & PlayStation Move. Dasz radę być i sprzedawcą, i snajperem? Wcielaj się w różne role, odkrywaj nowe bronie i rozwalaj tony owoców w trakcie swojej soczystej kariery.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store (84,00 zł) & Steam (71,99 zł) & Oculus Store (19,99$)


Out of Ammo

„Dynamiczna gra strategiczna, w której gracz wciela się w dowódcę odpierającego kolejne ataki wroga. Gra została opracowana specjalnie z myślą o systemie śledzenia ruchu w warunkach pokojowych. Można w niej poruszać się po polu bitwy, budować fortyfikacje, wydawać rozkazy, a także kierować bezpośrednio żołnierzami podczas starć z nieprzyjacielem, korzystać z kryjówek i dbać o to, aby nie zabrakło amunicji!”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store (63,00 zł) & Steam (53,99 zł)


The Lost Bear

„Zanurz się w ręcznie malowanym świecie Zaginionego Niedźwiedzia, pomóż Walnut dotrzeć do domu przez tajemnicze ziemie, na których grasuje kradnący zabawki Snatcher. Rozwiązuj zagadki i uratuj pluszaka Walnut w grze łączącej w pełni trójwymiarową grafikę z grą platformową 2D w wirtualnej rzeczywistości! Wraz z postępem w grze odkryjesz wyjątkowy świat zarówno 2D, jak i VR. Intuicyjne sterowanie sprzętu VR połączy Cię ze światem, w którym pomożesz Walnut uciec przed ogarami Snatchera i wrócić do domu.”

Wsparcie dla: Oculus Rift, PlayStation VR
Dostępne: Oculus Store (7,99$) & PS Store (42,00 zł)


Pierhead Arcade

Wsparcie dla: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: PS Store (63,00 zł) & Oculus Store (9,99$) & Steam (35,99 zł)


Primordian

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam (89,99zł)


Unbound

Aplikacja malarsko-rzeźbiarska.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam (107,99zł)


Stunt Corgi VR

Wsparcie dla: HTC Vive
Dostępne: Steam (53,99zł)


A Handful of Keflings

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: Oculus Store (19,99$), Steam (71,99zł)


Baby Hands

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Becoming Homeless: A Human Experience

Bezpłatne doświadczenie, w którym wcielamy się w osobę bezdomną.

Wsparcie dla: HTC Vive
Dostępne: Steam (za darmo)


End Space

Wsparcie dla: Oculus Rift, PlayStation VR
Dostępne: Oculus Store (19,99$) & PS Store (84,00 zł)


VR Regatta: The Sailing Game

„Żegluj w wirtualnej rzeczywistości. Chwyć za rumpel i wybierz grota! VR Regatta została stworzona z myślą o początkujących i zaawansowanych żeglarzach – dla szczurów lądowych i wilków morskich!”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam (53,99zł)


Bus Driver Simulator 2018

Symulator kierowcy autobusu.

Wsparcie dla: Oculus Rift
Dostępne: Steam (35,99 zł)


Black Shield: Upora Story

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam (107,99zł)


Cold Iron

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam (71,99zł) & Oculus Store (19,99$)


Steampuff: Phinnegan’s Factory

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive
Dostępne: Oculus Store (9,99$) & Steam


StarDrone VR

Zręcznościowa gra logiczna.

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store (33,00 zł)


The Perfect Sniper

Wsparcie dla: Oculus Rift, HTC Vive, Windows MR
Dostępne: Steam (60,99zł)


Nemesis Realms

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam (35,99zł)


Zobacz także: Najciekawsze VR-owe premiery – grudzień 2017