Zapraszamy na zestawienie podsumowujące najciekawsze gry, aplikacje i doświadczenia VR, które zadebiutowały we wrześniu ze wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Poprzednie zestawienie obejmujące wyróżniające się VR-owe produkcje z sierpnia opublikowaliśmy w tym miejscu.


Creed: Rise to Glory

Bokserska gra Creed: Rise to Glory osadzona została w tym samym uniwersum co film „Creed: Narodziny legendy” z 2015 roku. Tytuł oferuje m.in. tryb kariery pozwalający wcielić się w boksera, którego trenerem jest słynny Rocky Balboa. Produkcja posiada oparty na autorskiej technologii Phantom Melee system walki symulujący zmęczenie gracza po oddaniu serii ciosów, a także zmniejszający jego precyzję po nokaucie. Zanim jednak poniesiemy się z desek będziemy musieli wrócić do naszego ciała, od którego się w tym momencie oderwiemy i odzyskać świadomość zanim sędzia zakończy liczenie.

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Oculus Store


Transference

„Wyobraź sobie escape room zrodzony w umyśle szaleńca. Zagraj w widoku z pierwszej osoby i odkryj eksperyment naukowca z perspektywy każdego z trójki członków jego rodziny, próbując rozwikłać tajemnicę drzemiącą w tym thrillerze psychologicznym.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR
Dostępne: Steam, Oculus Store, PS Store


Blind

„Krocz przez nieznany świat w wirtualnej rzeczywistości, używając echolokacji zamieniającej dźwięki w obrazy. Przemierzaj naszpikowane zagadkami i niebezpieczeństwem pokoje posiadłości zdradzieckiego Strażnika, dążąc do poznania prawdy. To twoja jedyna szansa na ucieczkę.”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR
Dostępne: Steam, Oculus Store, PS Store


Vox Machinae

Taktyczny symulator mecha bojowego projektowany od podstaw z myślą o goglach Virtual Reality i rozgrywce wieloosobowej, a także jedna z najdłużej powstających gier wirtualnej rzeczywistości. Pierwsze doniesienia na jej temat pojawiły się już w 2014 roku, w momencie gdy wśród VR-owych graczy królowała druga deweloperska wersja Rifta (Oculus Rift DK2).

W Vox Machinae zasiadamy w kokpicie ogromnego robota siedmiokrotnie wyższego niż Tyranozaur i bierzemy udział w wojnie między potężnymi korporacjami. Twórcy gry postarali się m.in. o realistyczną symulację praw fizyki, możliwość personalizacji umiejętności, arsenału i innych elementów mecha, a także… brak loot-boxów i mikropłatności.

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam, Oculus Store


Zone of the Enders: The 2nd Runner M∀RS

ZONE OF THE ENDERS THE 2nd RUNNER powraca ze wsparciem dla gogli HTC Vive, Oculus Rift i PSVR.

„Jest rok 2174. Despotyczna organizacja wojskowa BAHRAM próbuje umocnić swoją pozycję na Marsie i Ziemi za pomocą nowej technologii robotycznej – Orbital Frame. Gracz, za sterami JEHUTY, jest ostatnią nadzieją mieszkańców zaatakowanych planet. Uderz z niezrównaną siłą w samo serce armii BAHRAM!”

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR
Dostępne: Steam, PS Store


Dark Eclipse

„DARK ECLIPSE to pierwsza gra VR MOBA na PlayStation 4 – gra bitewna online dla wielu graczy w rzeczywistości wirtualnej. Dowodzisz oddziałem trzech Liderów, każdy ma własne cechy i umiejętności. Razem walczycie o przewagę w postapokaliptycznym, mrocznym świecie Oldus.”

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Unknown Fate

Surrealistyczna przygodówka, w której wcielamy się w mężczyznę przeniesionego do równoległego wymiaru.

Wsparcie dla: HTC Vive
Dostępne: Steam


Windlands 2

Druga część pierwszoosobowej gry eksploracyjnej, w której poruszanie odbywa się za pomocą liny.

Wsparcie dla: Oculus Rift
Dostępne: Oculus Store


Downward Spiral: Horus Station

Gra we wrześniu otrzymała wsparcie gogli PlayStation VR,

„Fabuła Downward Spiral: Horus Station osadzona została w zapomnianej stacji kosmicznej Horus. Gracze wcielają się w członka misji badawczej wysłanej w celu ustalenia przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do jej opuszczenia.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: PS Store, Steam


The Grand Museum VR

„To wirtualne muzeum zawiera 82 modele starożytnych dzieł sztuki świata, pochodzących z wielu starożytnych kultur Europy, Azji i Afryki Północnej. Rzeczywiste starożytne zabytki, które można zobaczyć w wielkich muzeach na całym świecie, zostały zeskanowane przez IGIIID. Zbadaj archiwa i odkryj historię dzieł sztuki.”

Wsparcie dla: PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: PS Store, Steam, Viveport, Oculus Store


Unearthing Mars 2: The Ancient War

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Paperville Panic

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Virtual Fighting Championship (VFC)

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift, Windows MR
Dostępne: Steam


Distance

Wsparcie dla: HTC Vive, Oculus Rift
Dostępne: Steam


The Chantry

Wsparcie dla: PlayStation VR
Dostępne: PS Store


Zobacz także: Najciekawsze VR-owe premiery – sierpień 2018