Duchowy spadkobierca kultowej piłkarskiej serii gier z cyklu Sensible Soccer otrzyma tryb wirtualnej rzeczywistości. Autorzy produkcji o nazwie Sociable Soccer potwierdzili, że w goglach VR zagramy w dniu premiery, która nastąpi na początku przyszłego roku.

Sociable Soccer to gra inspirowana popularną w latach 90-tych serią gier z cyklu Sensible Soccer, której początki sięgają takich ówczesnych platform „gamingowych” jak Amiga, Atari ST, SNES czy Game Boy. Za pracę nad nią odpowiada Tower Studios dowodzone przez Jona Hare – współtwórcę oryginalnych części gry. Nowa produkcja podobnie jak pierwowzór postawi na arcadowy styl rozgrywki, dlatego też zatwardziali fani gier z serii FIFA czy PES teoretycznie nie bardzo będą mieli czego tu szukać.

Jon Hare doskonale zdaje sobie sprawę, że konkurencja z grami takimi jak FIFA czy Pro Evolution Soccer nie ma większego sensu, dlatego też od początku jego głównym celem jest grywalność. Oryginał na pewno na nią nie narzekał. Do dziś organizowane są zloty fanów Sensible Soccer oraz przeprowadzane różnego rodzaju rozgrywki ligowe i turniejowe w SWOS-a (Sensible World Of Soccer). I właśnie wysoka grywalność w połączeniu z możliwościami, które oferują współczesne komputery ma sprawić, że Sociable Soccer okaże się hitem.

Zastanawialiście się jak mogłaby wyglądać gra piłkarska na gogle VR? Widok z oczu piłkarza odpada, bo szybko zrobi się nam niedobrze, a bieżnie VR to jeszcze bardzo niszowa działka. Widok z ławki trenerskiej też za bardzo się nie sprawdzi, bo nie zobaczymy wszystkiego dokładnie. Z loży VIP już trochę lepiej, ale nadal nie będzie się przesuwał obraz przez co okolice bramek będą słabiej widoczne. I oto pojawia się Sociable Soccer, który ma zaoferować widok z perspektywy giganta stojącego nad stadionem. Tak przynajmniej sugeruje grafika i opis opublikowany na fanpage gry.

Czy koncept okaże się słuszny przekonamy się na początku przyszłego roku, kiedy to Sociable Soccer zostanie wydany. Na razie jego twórcy nie ujawnili szczegółów na temat VR-owych platform, które będą przez grę wspierane. W tradycyjnym wydaniu zagramy na PC-tach oraz konsolach PlayStation 4 i XBox One.