Potwierdziły się czarne scenariusze dotyczące realizacji zamówień przedpremierowych konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Wszystko wskazuje na to, że musimy liczyć się nawet z dwumiesięcznym opóźnieniem w dostawie.

Kilka dni po premierze Oculus Rift CV1 firma Oculus VR poinformowała o opóźnieniu w wysyłce gogli VR związanym chwilowym brakiem któregoś z komponentów zestawu. Niemniej jednak sytuacja miała wkrótce uleć poprawie. Dziś osoby, które jako pierwsze złożyły preordery otrzymały nowy, zakutualizowany termin realizacji zamówienia.

Początkowo zestawy z konsumenckim Oculusem miały dotrzeć do pierwszych klientów 28 marca. Okazało się, że tylko nieliczni z nich mogą już teraz cieszyć się wirtualną rzeczywistością. Niektórzy klienci, którzy zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami mieli otrzymać gogle VR już podczas oficjalnego dnia premiery urządzenia, odbiorą przesyłkę prawdopodobnie między 23 maja a 2 czerwca. Z kolei osoby z wyznaczonym terminem na miesiąc maj (w związku z ogromnym zainteresowaniem preorderami, wystarczyło złożyć zamówienie 45 minut od momentu rozpoczęcia ich przyjmowania), będą musieli poczekać miesiąc dłużej, przypuszczalnie do 6-16 czerwca.

Według najnowszego oświadczenia Oculus VR niedobór składników wpłynął na realizację zamówień bardziej, niż się pierwotnie spodziewano. Mimo wszystko twórcy gogli zapewniają, że urządzenia dostarczane są klientom każdego dnia. Firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, dzięki czemu opóźnienia wśród wielu egzemplarzy nie powinny przekroczyć czterech tygodni.

Na Twitterze pojawiły się przeprosiny i zapewnienia, że firma pracuje nad szybkim rozwiązaniem problemów.

Głos w sprawie zabrał również szef Oculus VR – Palmer Luckey – tłumacząc, że problem z brakującym komponentem został już rozwiązany w zeszłym tygodniu, ale nie może udzielić szczegółowych inftomacji. Przy okazji potwierdził także informację o przyśpieszeniu produkcji.

Kilka dni temu zmieniła się również data realizacji bieżących zamówień, która obecnie szacowana jest na sierpień. Ponadto, nowe zamówienia nie będą już zawierać darmowej gry EVE: Valkyrie.

Jeżeli złożyliście preoredery na Oculusa dajcie znać w komentarzach jak wygląda sytuacja z opóźnieniem w Waszych zamówieniach.