Samsung Gear VR

Poznańska firma Setapp opublikowała trailer do gry Neverout, która już wkrótce powinna zagościć w oficjalnym sklepie dla mobilnych gogli Samsung Gear VR.

Neverout to gra logiczna o unikalnej mechanice, utrzymana w mrocznym klimacie gry typu escape room. Gracz znajduje się w pomieszczeniu w kształcie sześcianu z którego jest tylko jedno wyjście. Dzięki Samsung Gear VR może poczuć prawdziwe emocje związane z taką sytuacją. Aby wydostać się z pomieszczenia gracz musi wykonać odpowiednią sekwencję ruchów unikając przeszkód i wykorzystując elementy przestrzeni do swoich celów.

Unikalność mechaniki zapewniają specyficzne właściwości pomieszczenia, w którym znajduje się gracz – w momencie wejścia na ścianę staje się ona podłogą, a całe pomieszczenie się obraca. Po wydostaniu się z pokoju trafia on do kolejnego pomieszczenia, gdzie może zmierzyć się z nową zagadką. Wraz z postępem gry w pomieszczeniach pojawiają się nowe elementy i nowe wyzwania logiczne do pokonania.

Firma Setapp pracuje także nad dwoma innymi projektami VR. Są to: Overflight (symulator lotu w formie multiplayera, gdzie gracze wcielają się w role pilotów myśliwców Spitfire) oraz Escape Velocity (interaktywne doświadczenie, w którym gracz przeniesie się w przyszłość i wcieli w rolę astronauty).