New York Times opublikował wyjątkowe sferyczne panoramy stworzone ze starych zdjęć przedstawiających olimpijskie stadiony z dawnych lat.

Wśród zrekonstruowanych obiektów znajdziemy m.in. słynny grecki Panathinaiko (Stadion Panateński), na którym odbyły się w 1896 roku pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie. Następnie mamy okazję zajrzeć do Los Angeles w 1932 roku na Memorial Coliseum oraz na stadion olimpijski w Mexico City w 1968 roku. Nie mogło także zabraknąć pekińskiego „Ptasiego gniazda”. Dalsza część filmu przedstawia przelot nad Rio, a także kilka migawek z miasta gospodarza tegorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Poniższy film można obejrzeć na goglach VR typu Cardboard w bezpłatnej mobilnej aplikacji NYT VR na Androida i iOS. W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje aplikacja Virtual Desktop, która posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Oprogramowanie dostępne jest na platformie Steam w cenie 14,99€.