NextVR to pionierzy w dostarczaniu wysokiej jakości materiałów 360º dla wirtualnej rzeczywistości z koncertów oraz imprez kulturalnych i sportowych. Firma, która niedawno przeprowadziła pierwszą w historii Virtual Reality transmisję Live VR w przyszłości planuje przeprowadzanie bezpośrednich przekazów „na żywo” z popularnych wydarzeń sportowych.

Na razie NextVR skupia się na dopracowywaniu technologii i tworzy gotowe video 360º pokazujące możliwości jakie otwierają się przed fanami koszykówki i hokeja na lodzie. Już niedługo na gogle Gear VR trafią materiały nakręcone podczas niedawnego NBA All-Star Game Weekend, tymczasem w zeszłą sobotę firma przeprowadziła testowy przekaz z meczu drużyn hokejowej ligi NHL pomiędzy zespołami LA Kings oraz San Jose Sharks.

NextVR

Materiały nakręcone przez NextVR przenoszą widza w centrum wydarzeń, oferując możliwość 360-stopniowego widoku w trzech wymiarach. Firma dysponuje patentami na zaawansowany system kamer, który jest w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości 6K oraz technologię strumieniowego przesyłania danych w czasie rzeczywistym, wykorzystującą obecnie stosowane domowe i mobilne prędkości łącz internetowych.