Firma NextVR podpisała umowę z największym światowym organizatorem koncertów – Live Nation. W ramach współpracy wyprodukowany zostanie bezpośredni przekaz z „setek” wydarzeń muzycznych, który będzie można obejrzeć w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Live Nation to potentat w branży koncertowej. W ciągu roku amerykański koncern organizuje około 25 tysięcy różnego rodzaju wydarzeń z udziałem największych światowych gwiazd sceny muzycznej. W portfolio Live Nation znajdziemy m.in. takich wykonawców jak U2, AC/DC, Rihanna, Bryan Adams, Iron Maiden czy Jean Michel Jarre oraz wiele znanych festiwali. Już niedługo każdy właściciel gogli wirtualnej rzeczywistości będzie mógł uczestniczyć w „setkach” tego typu wydarzeń ‚na żywo’, nie ruszając się z domu.

Wszystko za sprawą znanej już w branży Virtual Reality firmy NextVR, pionierów w dziedzinie przeprowadzania transmisji w 360-stopniach bezpośrednio na gogle VR. Koncerty, które będą w ten sposób transmitowane zostaną ogłoszone latem. Do końca roku powinniśmy poznać pełną listę nadchodzących wydarzeń dostępnych w technologii VR. Przekaz z pierwszego koncertu VR zostanie nadany już w lipcu. Transmisje dostępne będą dla początkowo wyłącznie dla posiadaczy mobilnych gogli Samsung Gear VR poprzez oficjalną aplikację NextVR, jednakże firma planuje w przyszłości wsparcie kolejnych urządzeń.

W lutym tego roku NextVR podpisało 5-letnią umowę z telewizją FOX Sports na transmisje VR z największych amerykańskich wydarzeń sportowych.

NextVR3

Jakiś czas temu poprzez gogle Gear VR można było obejrzeć ‚na żywo’ galę bokserską Premier Boxing Champions, a także pierwszą publiczną transmisję VR z meczu NBA. Wcześniej podobne próby podjęto m.in. podczas meczu piłkarskiego Manchester United – FC Barcelona, wyścigu serii NASCAR, meczu drużyn hokejowej ligi NHL czy prestiżowego golfowego turnieju US OPEN.

NextVR wspólnie z CNN przeprowadziło także livestream VR z debaty prezydenckiej Demokratów. Firma może się również pochwalić transmisją z konferencji dla deweloperów – Oculus Connect 2 oraz z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer skąd przekazywano sferyczny obraz z uroczystości ceremonii otwarcia, a także rywalizacji w wybranych dyscyplinach sportowych. Zainteresowanych odsyłamy do bezpłatnej aplikacji NextVR w oficjalnym sklepie dla gogli Samsung Gear VR, gdzie można znaleźć archiwalne wydarzenia zarejestrowane przez firmę.