NextVR, firma która od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w transmisjach na żywo z wydarzeń sportowych bezpośrednio na gogle Virtual Reality, tym razem przeprowadziła przekaz VR z ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.

Użytkownicy gogli Samsung Gear VR za pomocą oficjalnej aplikacji NextVR mogli obejrzeć całą uroczystość na żywo, z perspektywy osoby obecnej na skoczni narciarskiej w Lillehammer gdzie rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2016. Firma rozmieściła kilka swoich kamer w strategicznych punktach obiektu, udostępniając widzom widok z miejsca, w którym w danej chwili działo się najwięcej. Podobnie jak w przypadku poprzednich transmisji realizatorzy postanowili ograniczyć widok z 360 do 180 stopni, aby zapewnić lepszą jakość przekazu.

Retransmisję z tego wydarzenia można obejrzeć w aplikacji NextVR. Firma planuje kontynuować swoją pracę podczas igrzysk i już wkrótce posiadacze Gear VR będą mogli obejrzeć podobne transmisje z przebiegu rywalizacji w konkurencjach takich jak skoki narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie i half-pipe.

Więcej na temat pozostałych realizacji firmy NextVR, m.in. o ostatniej transmisji VR z gali bokserskiej, przeczytacie w tym miejscu.