Aplikacja NextVR otrzymała wsparcie dla gogli HTC Vive.

NextVR, firma specjalizująca się w streamingu obrazu 360º bezpośrednio na gogle wirtualnej rzeczywistości, opublikowała swoją oficjalną aplikację w wersji na gogle HTC Vive. Jest ona dostępna bezpłatnie w sklepie Viveport. Wkrótce poprzez Steam dedykowaną wersję otrzymają użytkownicy Oculus Rift.

Dotychczas z aplikacji NextVR korzystać wyłącznie posiadacze mobilnych headsetów Gear VR i Daydream, a także konsolowych gogli PlayStation VR. Oprogramowanie umożliwiające oglądanie sferycznych transmisji z zawodów sportowych wydane zostało także w wersji PC, ale wyłącznie ze wsparciem dla jeszcze mało popularnych urządzeń z serii Windows Mixed Reality.

NextVR może się już pochwalić 360 i 180-stopniowymi transmisjami m.in. z rozgrywek koszykarskiej ligi NBA, futbolu amerykańskiego (NFL), wydarzeń wrestlingowych (WWE), piłkarskiego turnieju International Champions Cup i meczu Bundesligi, gali bokserskiej, zawodów golfowych, debat politycznych, a także koncertów organizowanych przez Live Nation. Firma streamowała również przebieg konferencji Oculus Connect. Z poziomu aplikacji można zobaczyć wiele przykładowych transmisji, które już się odbyły.

Na początku tego roku NextVR poinformowało o pracach nad rozwiązaniem opartym o technologię „light field” pozwalającym oglądać sferyczne transmisje w sześciu stopniach swobody (6DoF). Umożliwiłoby to użytkownikom gogli przesuniecie w ograniczonym zakresie punktu, z którego obserwuje dane wydarzenie. Na tę chwilę możliwy jest wyłącznie obrót wokół własnej osi. Według zapowiedzi ta funkcja pojawi się jeszcze w tym roku.

W planach na ten rok jest także znaczne zwiększenie rozdzielczości strumieniowanych materiałów oraz wsparcie dla urządzeń rozszerzonej rzeczywistości (AR). Firma myśli także o wprowadzeniu transmisji społecznościowych, dzięki którym wydarzenia „na żywo” moglibyśmy oglądać wraz z przyjaciółmi.