Finał Ligi Mistrzów z loży VIP, koncert ulubionego zespołu wprost ze sceny, a może miejsce w pierwszym rzędzie podczas gali rozdana Oscarów? To wszystko i jeszcze więcej, już niedługo może być dostępne dla każdego posiadacza okularów wirtualnej rzeczywistości i to bez wychodzenia z domu.

Firma NextVR poinformowała, że pozyskała 5 milionów dolarów, które przeznaczy na rozwój technologii mających zrewolucjonizować przekazy na żywo z ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Warto odnotować, iż NextVR jest jednym z partnerów Samsunga, twórców gogli Gear VR, których premiera zaplanowana została jeszcze w tym roku. Ich 360-stopniowe stereoskopowe materiały video zostaną dołączone do urządzenia i dostępne będą od początku dla wszystkich użytkowników.

Szef NextVR – David Cole – poinformował, że już teraz dysponują technologią pozwalającą przesyłać strumieniowo obraz na średniej prędkości łączu internetowym. Jednak na razie firma koncentruje się na produkcji gotowych materiałów oraz doskonaleniu technologii. Kilka dni temu ogłoszono powstanie pierwszego systemu kamer do nagrywania materiałów 3D dla okularów wirtualnej rzeczywistości w 360 stopniach. Zaawansowany system zbudowany jest z trzech par kamer „RED Epic Dragon”, które są w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości 6K.

NextVR2

Twórcy chcą, aby ich urządzenie było wykorzystywana przez studia filmowe do tworzenia wysokiej jakości obrazu 3D oraz ułatwiało rejestrowanie materiałów deweloperom tworzącym oprogramowanie dla wirtualnej rzeczywistości. Jak twierdzi szef NextVR, materiały stworzone dzięki ich systemowi będą mogły być zoptymalizowane i dostępne na każdą realną platformę VR.