Nietypowa atrakcja czeka na odwiedzających Therme Erding.

Therme Erding, jeden z największych parków wodnych w Europie, wprowadził do swojej oferty nową atrakcję wykorzystującą technologię wirtualnej rzeczywistości. Jedną ze zjeżdżalni dostępnych w kompleksie („Space Glider” o długości 160 metrów) można zjechać ze specjalnie zaprojektowanymi do tego celu goglami VR na głowie.

Stworzony na tę okazję przez amerykański startup Ballast VR system VRSlide współpracuje z wodoodpornym mobilnym headsetem zasilanym przez smartfona Samsung Galaxy S8. Urządzenie waży niecałe 400 gramów i wyposażone jest w funkcję bezprzewodowego ładowania, moduł NFC i wbudowaną kamerę, dzięki której możliwe jest przełączenie na widok świata rzeczywistego. Gogle śledzone są przez opatentowany system trackingu opierający się na akcelerometrze oraz ultradźwiękowych czujnikach wskazujących z dużą precyzją aktualną pozycję zjeżdżającego. Jak zapewniają producenci rozwiązania eliminuje on większość chorób lokomocyjnych odczuwanych przez część osób niemających wcześniej do czynienia z technologią Virtual Reality.

Doświadczenia wyświetlane osobom korzystającym z VR-owej atrakcji opracowane zostały na silniku Unity, co według firmy Ballast pozwala na szybkie wprowadzanie poprawek, aktualizacji i tworzenie alternatywnych wirtualnych tras zjazdu. W związku z tym goście parku przy kolejnych wizytach mogą spodziewać się czegoś zupełnie innego.