Samsung podobno planuje wypuścić nową wersję mobilnych gogli Gear VR dostosowaną do smartfona Galaxy S8. Nie będzie się ona różnić od obecnego modelu praktycznie niczym, z wyjątkiem nowego kontrolera.

Sprawdzony w przeszłości leakster Roland Quandt opublikował tweeta, w którym ujawnił plany Samsunga wobec mobilnych gogli Gear VR. Najlepiej sprzedający się headset wirtualnej rzeczywistości w 2016 roku doczeka się wkrótce kolejnego modelu.

Nowy Gear VR (nazwa kodowa SM-R324) w zasadzie jest tym samym urządzeniem co obecny model (SM-R323) współpracujący m.in. ze smartfonem Galaxy S7. Jedyną różnicą w budowie headsetu będzie nowa osłonka dopasowana do zbliżającego się Samsunga Galaxy S8. Według Rolanda w zestawie z goglami otrzymamy dedykowany kontroler, który zastąpi w VR-owych grach touchpad zlokalizowany na obudowie gogli.

Nie znamy jeszcze szczegółów obsługiwanego jedną ręką kontrolera, jednak możemy spodziewać się rozwiązania zbliżonego do tego, na które zdecydowało się Google. Twórcy mobilnej platformy Daydream będącej bezpośrednią konkurencją dla Gear VR wraz z referencyjnym modelem gogli Daydream View sprzedają bezprzewodowy kontroler wyposażony w 9-cio osiowe moduły IMU. Są one w stanie zapewnić precyzyjne śledzenie ruchów dłoni w przestrzeni, dzięki czemu możemy wykorzystać go w grach lub interakcjach z interfejsem, m.in. podczas obsługi cyfrowego sklepu z oprogramowaniem.

Są to oczywiście informacje jeszcze nie potwierdzone. Wszystko prawdopodobnie wyjaśni się 29 marca. Jak sugerują plotki, tego dnia odbędzie się oficjalna prezentacja smartfonów Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus.