Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji w niedługim czasie możemy spodziewać się premiery tajemniczego headsetu rozszerzonej rzeczywistości Magic Leap.

Jak podaje Bloomberg opierając się na własnych źródłach, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do sprzedaży trafi headset rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Magic Leap. Sprzęt na początek zostanie wyprodukowany w ograniczonej ilości egzemplarzy, natomiast jego cena kształtować się będzie w okolicach 1500-2000 dolarów.

Magic Leap to jedna z najbardziej strzeżonych technologii z pograniczna rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Twórcy tego tajemniczego urządzenia, w które trzy lata temu postanowiła zainwestować firma Google, a nieco później także m.in. chiński sklep internetowy Alibaba, dotychczas ograniczali się do filmowych prezentacji możliwości headsetu.

Na chwilę obecną nie wiadomo na jakiej zasadzie działać będzie Magic Leap ani jak wygląda samo urządzenie. Patenty, które posiada firma pokazują zastosowanie sprzętu również na zewnątrz i w wielu różnych sytuacjach. Przykładowo kosząc trawnik będziemy mogli przy okazji zagrać w mini-gierkę i wraz z trawą kosić wirtualnych przeciwników. Pacjenci szpitali w ramach wypoczynku przeniosą się na tropikalną plażę, natomiast klientom supermarketów wyświetlać się będzie lista zakupów i aktualny rachunek.

Według osób znających plany firmy AR-owe urządzenie będzie większe niż para okularów, ale mniejsze od współczesnych gogli VR takich jak np. Oculus Rift. Ponadto Magic Leap podobno wymaga dodatkowego urządzenia wielkości smartfona, którego zadanie polegać będzie na bezprzewodowym przetwarzaniu informacji. Rzecznik firmy odmówił jednak skomentowania tych rewelacji.

Pod koniec sierpnia zarejestrowany został patent złożony przez Magic Leap w 2015 roku. Zawiera on rysunki przedstawiające urządzenie wyglądające jak tradycyjne okulary, których oprawki wyposażono w dwa zestawy podwójnych kamer. Zdaniem rzecznika firmy nie przedstawiają one obecnego wyglądu urządzenia.